Strzelać zaczęli gospodarze, skończyli goście

Piłkarze Hutnika często sprawdzali bramkarza Kluczevii.
Piłkarze Hutnika często sprawdzali bramkarza Kluczevii. Andrzej Szkocki
Kluczevia Stargard - Hutnik Szczecin 1:2 (1:1).

Bramki: Zalas (14) - Kustrzyk (41), Słowik (50).

Zawiedli się kibice Kluczevii, którzy przyszli w sobotę na stadion w Stargardzie, aby obejrzeć kolejne zwycięstwo swojej drużyny w rundzie wiosennej. Choć mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, to wygrali goście.

Kluczevia od pierwszych minut przypuściła szturm na bramkę Hutnika. W 4. minucie Marcina Korotyszewskiego sprawdził Piotr Lulek, ale uderzył za lekko. Sześć minut później było już 1:0. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne dośrodkował Grzegorz Magnuski, przyjął ją nogą Jarosław Zalas, obrócił się w stronę bramki i z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi Hutnika.

Po zdobyciu gola gospodarze dalej atakowali. Kilka razy zagrozili Korotyszewskiemu, ale albo strzelali niecelnie albo obrońcy Hutnika w porę reagowali. Goście po raz pierwszy poważniej zagrozili Kluczevii w 20 minucie. Marek Bembel uderzył wtedy z rzutu wolnego, bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie, ale nie było komu jej dobić. Chwilę później Tomasz Kustrzyk strzelił z 25 metrów, ale obok słupka bramki Michała Iwanickiego. W rewanżu Arkadiusz Lewandowski ładnie strzelił głową po dośrodkowaniu Michała Magnuskiego, ale tuż nad poprzeczką bramki gości.

Od tego momentu na boisku niewiele się działo. Do 41 minuty, kiedy błąd popełniła defensywa gospodarzy. Obrońcy Kluczevii pozwolili Kustrzykowi przyjąć piłkę przed polem karnym i tylko patrzyli jak ten oddaje strzał na bramkę gospodarzy. Później razem z bramkarzem przyglądali się jak piłka najpierw trafia w słupek, a później do ich bramki.

Wszystkie mecze V ligi w papierowym wydaniu "Głosu".

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u