Strefa Smaku: Kulinarna wycieczka do Chin, czyli ze...

  Strefa Smaku: Kulinarna wycieczka do Chin, czyli ze Szczecina do restauracji Shanghai [wideo]

  Zdjęcie autora materiału

  Paulina Targaszewska

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  W dzisiejszym odcinku programu Strefa Smaku postanowiliśmy wyruszyć w podróż do Chin, nie opuszczając jednak rodzinnego Szczecina. Jak to możliwe? Wszystko dzięki restauracji Shanghai, którą znajdziemy na Podzamczu. Można tu rozkoszować się smakami rodem z najdalszych zakątków Chin.
  Kucharze, a w zasadzie Mistrzowie Chińskiej Sztuki Kulinarnej serwują gościom restauracji Shanghai fuzję tradycji i nowoczesności, opartą na oryginalnych recepturach przywiezionych z pięciu regionów Chin.

  Kuchnia północna, inaczej pekińska, słynie z bułek na parze i kaczki. Dla południa i Kantonu, charakterystyczne są pierożki dim sum oraz owoce morza. Zachód z centrum w prowincji Syczuan to przede wszystkim wieprzowina i wołowina.

  Region południowo-wschodni to kuchnia szanghajska, wyróżniają ją słodko-kwaśne kompozycje. Jest jeszcze Hongkong, który łączy kulinarne nowinki z tradycją. Wszystkie te smaki znaleźć można w restauracji Shanghai.

  Postanowiliśmy sprawdzić jak przygotowuje się dania w restauracji Shanghai i dlaczego, koniecznie trzeba ich spróbować. W dzisiejszym odcinku programu Strefa Smaku poznacie restaurację Shanghai od kuchni. Zapraszamy do oglądania!


  Strefa Smaku. Zobacz również:


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo