Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strefa Płatnego Parkowania w Szczecin. Od kiedy będziemy płacić? Po odmrożeniu ceny opłat i czas działania strefy nie ulegną zmianie

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
SPP w Szczecinie
SPP w Szczecinie Andrzej Szkocki
Najpóźniej 10 lipca, ale prawdopodobnie jeszcze w czerwcu.

26 maja radni Szczecina zdecydowali o "odmrożeniu" Strefy Płatnego Parkowania. Od tamtej pory kierowcy zastanawiają się, od kiedy trzeba będzie płacić za postój.

- Codziennie widzę osoby stojące przy parkometrach i próbujące zapłacić, bo słyszeli, że strefa wraca. Dobrze by było, gdyby to wyjaśniono konkretnie od kiedy mamy płacić, bo jest jakiś problem z informacją - mówi nasz Czytelnik, kierowca ze Szczecina.
Sprawa nie jest jednak taka prosta, a wiele zależy od służb wojewody, jak szybko przeanalizują uchwałę i ogłoszą w dzienniku urzędowym. Mają na to miesiąc (w tym czasie uchwała jest badana pod kątem zgodności z prawem). Potem jeszcze musi upłynąć dwa tygodnie, aby weszła w życie. Najpóźniej może się to więc stać 10 lipca. Najwcześniej, w drugiej połowie czerwca. Skąd te 14 dni od opublikowania uchwały? To tzw. vacatio legis, czyli czas, aby mieszkańcy mogli się przygotować się do nowej sytuacji. Jest stosowane, gdy dotyczy obowiązków nakładanych na obywateli, szczególnie finansowych. A opłata za parkowanie takim obowiązkiem jest.

CZYTAJ TEŻ:

Służby wojewody nie informują, ile czasu potrzebują na analizę uchwały radnych.

- Na razie nie wiemy kiedy strefa ruszy ponownie. Będziemy wojewodę prosili, aby ta publikacja była wcześniej
- mówił niedawno radnym dyr. Adamczyk.

Zapowiada, że gdy strefa będzie miała ruszyć, mieszkańcy będą od tym informowani wcześniej. A Radosław Kanarek, szef spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne zapewnił, że przez pierwsze dni obowiązywania strefy, kontrolerzy będą wyrozumiali dla kierowców i będą przypominać, że czas płacić.

</a><br><br>Z powodu koronawirusa od marca parkowaliśmy w strefie za darmo. Po odmrożeniu ceny opłat i czas działania strefy nie ulegną zmianie. Ważność abonamentów będzie wydłużona o czas, w którym strefa była wyłączona. Teraz urzędnicy doszli do wniosku, że pora z tym skończyć. Ich zdaniem strefa w tej chwili nie spełnia swojej podstawowej funkcji, czyli wymuszania rotacji w postoju aut. Kierowcy wiedząc, że opłaty nie są pobierane, zostawiają auta na cały dzień, blokując miejsca innym.<br><br>- Brak opłat powoduje ograniczanie rotacji do minimum i każdy, kto próbuje zaparkować w obszarze centrum ma z tym duży problem. Samochody parkują na wiele godzin, więc rotacji nie ma - mówił na komisji gospodarki komunalnej, Paweł Adamczyk, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej szczecińskiego magistratu.<br><br><h2>ZOBACZ TEŻ: <a href=Mistrzowie parkowania w Szczecinie. ZDJĘCIA od naszych Internautów i nie tylko
Zobacz zdjęcia od Internautów i nie tylko z mistrzami parkowania w Szczecinie. Śmiać się czy płakać?

Królowie parkowania ze Szczecina. Zobacz, co potrafią kierow...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policyjny dron obserwował zachowania kierowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński