Najświeższe nowiny, najciekawsze wydarzenia i najważniejsi ludzie ze świata biznesu Pomorza Zachodniego po raz kolejny spotykają się na łamach ekskluzywnego magazynu Strefa Biznesu. Branżowy kwartalnik to odpowiedź na potrzeby biznesmenów, właścicieli firm, menedżerów średniego i wyższego szczebla, ale przede wszystkim osób aktywnych, interesujących się oryginalnymi rozwiązaniami i nowymi możliwościami inwestycyjnymi.

W tym wydaniu czytelnicy będą mogli poznać BSP Service, jedną z najlepiej rozwiniętych firm na rynku automatyki i teletechniki. Koszalińska marka nie tylko promuje, ale i wdraża innowacyjne i ekonomiczne rozwiązania w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych czy monitoringów wizyjnych. Pozostając w temacie nowoczesnych technologii, na wyróżnienie zasłużyła też firma Bright ONE, lider branży IT, który właśnie nawiązał ścisłą współpracę z czołowym dostawcą rozwiązań dla producentów samochodów - grupą P3. Wraz ze szczecińskimi uczelniami zbuduje centrum kompetencyjne Szczecin Automotive HUB. Spółka deklaruje zatrudnienie w ramach inicjatywy kilkuset dobrze wykształconych ekspertów.

Na łamach pojawiło się również podsumowanie ubiegłorocznych wyników finansowych Grupy Kapitałowej PŻM. Grupa zarobiła w ubiegłym roku, aż 117 mln zł. To pierwszy zysk od pięciu lat. Całkowity przychód wyniósł ok. 1,6 mld. zł. W autorskim materiale bierzemy pod lupę Międzyzdroje i sprawę tzw. czyścicieli kamienic. Właściciele mieszkań i domów nadmorskiego kurortu od stycznia br. próbują wyjaśnić sprawę spółki FWP (Fundusz Wczasów Pracowniczych), która na podstawie ustawy z 2015 chce im odebrać nieruchomości. - Co z konsultacjami i prawem własności - pytają lokatorzy, którzy nabyli lokale bezpośrednio od FWP lub z rynku wtórnego.

Nie zabraknie też sportowych emocji. Pogoń Szczecin wchodzi w nową erę. Transfer Jakuba Piotrowskiego do Belgii ma szczególny charakter, a kibice już pytają - czy zapoczątkuje to nowy okres w klubie? Czy klub w końcu zacznie zarabiać na sprzedaży swoich piłkarzy? Odpowiedź czeka w tekście. Nic tak nie pasuje do meczu, jak kufel dobrego piwa, więc i o piwie będzie. Lustrujemy historie najsłynniejszych browarów Pomorza Zachodniego. Okazja ku temu jest tym lepsza, że Browar Bosman w Szczecinie kończy w tym roku 170 lat.

Jak w każdym wydaniu, odkrywamy też strefę beauty. Tematem wiodącym tym razem jest ekskluzywna bielizna marki Victoria’s Secrets. Roy Raymond, założyciel firmy stworzył ją z myślą nie o kobietach, tylko o mężczyznach. Chciał żeby panowie czuli się komfortowo kupując bieliznę dla swoich żon i kochanek. Na swoim pomyśle zaledwie w rok zarobił pół miliona dolarów. Mimo to nie wszystko ułożyło się po jego myśli.

Ponadto dziennikarze Strefy Biznesu przygotowali mnóstwo nowinek ze świata motoryzacji, designu i nowych technologii zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Magazyn już dostępny w salonach Empik i dobrych salonach prasowych oraz bezpłatnej dystrybucji w wybranych punktach na terenie województwa.