MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strażacy mogą zapomnieć o urlopach w czerwcu

Andrzej Kus
Strażacy z naszego regionu mogą zapomnieć o czerwcowych urlopach.

- Już na początku roku uprzedziliśmy wszystkich, że nie ma możliwości brania urlopu w czerwcu, czyli podczas piłkarskich mistrzostw Europy. Zostało to przyjęte ze zrozumieniem. Oczywiście nie dotyczy to przypadków losowych, czy nagłych - mówi zastępca zachodniopomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP Roman Budynek. - Ważne jest to, że również w przyszłym miesiącu zwiększamy stany osobowe strażaków podczas dyżurów. W najmniejszych jednostkach będzie ich musiało być co najmniej siedmiu, w większych - typu Szczecin - będzie od 12 funkcjonariuszy.

Strażacy, którzy będą mieli dzień wolny, muszą być w pełnej gotowości i dyspozycji. Podobnie jak sztaby. Stacje diagnostyczne zobligowane są do natychmiastowych usuwania ewentualnych usterek w uszkodzonych sprzętach czy pojazdach.

- W ciągu 15 minut musimy dojechać do wypadków komunikacyjnych i innych zdarzeń minimum dwoma samochodami. Zabezpieczamy tez trasy przejazdu na drogach wojewódzkich, sprawdzamy już teraz możliwości zabezpieczenia operacyjnego w poszczególnych miejscowościach. Na naszych barkach jest również sprawdzanie i zabezpieczanie dworców kolejowych, portów lotniczych, również hoteli. Szczególnie w Kołobrzegu - kontynuuje zastępca.

Na to miasto położony jest właśnie największy nacisk. Podczas piłkarskich mistrzostw Europy w czerwcu 2012 r. Kołobrzeg będzie bazą pobytową duńskich piłkarzy i działaczy.

Nasi strażacy muszą być również gotowi na wezwanie kolegów z województwa pomorskiego i wielkopolskiego. Przede wszystkim więcej pracy będą mieli w dniach piłkarskich spotkań, gdzie swoimi samochodami, ze Szczecina i Polic mają zameldować się w Koszalinie. Do tego lekki samochód rozpoznania chemicznego jedzie do Pruszcza Gdańskiego. Oprócz tego cztery nasze auta przemieszczają się do Lubonia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński