Uczniowie i rodzice chcą wiedzieć, co z wystawianiem ocen, ponieważ bez nich uczniowie nie będą mogli przystąpić do matur.
ZOBACZ TAKŻE:
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze maturzystów kończą się 26 kwietnia. Według Kuratorium Oświaty w Szczecinie, dyrektor mógł przeanalizować terminy, w których konieczne jest powiadomienie uczniów i rodziców o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych oraz możliwość podwyższenia przewidywanej rocznej oceny klasyfikacyjnej.
ZOBACZ TEŻ:
Nauczyciele mogli też przeprowadzić te czynności przed rozpoczęciem strajku.
- W chwili obecnej kuratorium jest na etapie analizowania sytuacji w zachodniopomorskich szkołach ponadgimnazjalnych - informuje Daniel Wróbel z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Jednocześnie możemy już stwierdzić, że niektórzy dyrektorzy szkół, przewidując obecną sytuację (strajk nauczycieli), dopełnili już obowiązku klasyfikacji uczniów. Przeprowadzili rady pedagogiczne, podczas których podjęto uchwały zatwierdzające wyniki klasyfikacji i ukończenia szkoły przez uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.
ZOBACZ TEŻ:
W przypadku, gdy nauczyciele strajkujący nie ustalą rocznych ocen, dyrektor powinien upoważnić innego nauczyciela do ustalenia tych ocen. Kompetencje dyrektora określa Prawo oświatowe.
Matury rozpoczynają się 6 maja.
CZYTAJ TEŻ:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?