Stracona szansa

k, 20 lutego 2006 r.
Szczeciniankom bardzo trudno było przebić się przez szczelną obronę AZS. Gdyby "siódemka" Łącznościowca grała w pierwszej połowie tak jak po zmianie stron, to zapewne wówczas wicelider tabeli zostawiłby punkty w Szczecinie.

Łącznościowiec Szczecin - AZS Gdańsk 28:29 (11:16)

Łącznościowiec: Szywierska, Kukwa - Sawicka 6, Naumienko 5, Zaniewska 4, Całużyńska 2, Szott 1, Rogucka 5 oraz Brzozowska 4, Stefaniuk 1, Stanisławek, Kalwasińska.

Najwięcej bramek dla AZS: Stachowska 7 i Wilamowska 5.

Gdy w 10 minucie akademiczki z Gdańska prowadziły 6:0, a później na świetlnej tablicy widniał wynik 12:4 nawet najwierniejsi kibice Łącznościowca nie wierzyli w końcowy sukces miejscowych. Obawiano się tylko pogromu
szczecińskiej "siódemki".

Tak zdecydowana przewaga wicelidera tabeli wynikała przede wszystkim z kiepskiej obrony podopiecznych trenera Grzegorza Gościńskiego i słabej skuteczności w akcjach ofensywnych. AZS natomiast dawał poglądową lekcję jak wykorzystać kontratak.

Tuż po zmianie stron Tyda powiększyła dorobek bramkowy swej drużyny. I od tego momentu jakby nowy duch wstąpił w szeregi Łącznościowca, który raz po raz przeprowadzał dynamiczne szarże na bramkę gdańszczanek.

Wiele oklasków zbierała Dagmara Zaniewska. Efekt - w 38 minucie, po rzucie Joanny Sawickiej było już tylko 18:17 dla AZS. Wówczas Łącznościowiec stracił impet, co skwapliwie wykorzystały rywalki i znowu odskoczyły szczeciniankom (w 45 min. było 24:17). Gdy akademiczki już były pewne swego, do kontrnatarcia ruszył Łącznościowiec, wykorzystując częściej niż dotychczas obie skrzydłowe.

Na 40 sekund przed końcem spotkania Kamila Całużyńska doprowadziła do stanu 29:28 dla AZS i emocje osiągnęły zenitu. W posiadaniu piłki były szczecinianki ale nie były już w stanie doprowadzić do remisu.