Stelmet Zielona Góra mistrzem, a Rosa Radom wicemistrzem Polski!

SzS
Koszykarze Stelmetu Zielona Góra wygrali czwarty mecz w Radomiu i zostali mistrzami Polski. Rosa Radom wywalczyła drugie miejsce, co jest historycznym sukcesem tego klubu.

Rosa Radom – Stelmet Zielona Gora 53:64 (12:17, 15:13, 11:25, 15:9)
Rosa: Sokołowski 17, Harris 15, Szymkiewicz 12, Witka 3, Adams 2, Bonarek 2, Zajcew 2, Hajrić 0, Jeszke 0, Thomas 0.
Stelmet BC: Djurisić 11, Bost 11, Borovnjak 8, Koszarek 8, Moldoveanu 6, Ponitka 6, Gruszecki 6, Hrycaniuk 6, Szewczyk 2, Zamojski 0.

Rosa zaczęła od efektownego wsadu Kima Adamsa. Chwilę później wynik wyrównał rzutami osobistymi Dejan Borovnjak. W kolejnych akcjach to jednak goście byli skuteczniejsi, a radomianie mieli problemy ze skutecznością i przełamaniem zielonogórskiej defensywy. Po niespełna czterech minutach mistrzowie prowadzili 7:2. W dwóch kolejnych akcjach Rosie udało się wyrównać. Było ostro, momentami nerwowo, ale to zielonogórzanie mieli w swoich szeregach boiskowych cwaniaków którzy z trudnych sytuacji wychodzili obronną ręką. Ostatecznie to oni po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą pięciu punktów.

Rosa znowu była bezradna w zbiorkach. Tutaj rządził i dzielił na początku drugiej kwarty Adam Hrycaniuk. Piłka sama wpadała mu w ręce. Nadzieję radomskiej drużynie dał Michał Sokołowski, który w odstępie minuty dwukrotnie trafił z dystansu i przewaga stopniała do trzech punktów (18:21). Nie minęło kilkadziesiąt sekund w wynik był już 21:23. Daniel Szymkiewicz wyprowadził Rosę w 17 minucie na prowadzenie. Radość radomian trwała zaledwie chwilę, bo wraz z końcową syreną, Dee Bost popisał się kapitalną akcją i jego drużyna schodziła na przerwę z przewagą zaledwie trzech punktów.

Stelmet błyskawicznie odskoczył po przerwie na 11 punktów. Po „trójce” Karola Gruszeckiego w 29 minucie Stelmet prowadził już 50:35. Ostatnią część gospodarze zaczynali mając aż 17 punktów mniej od rywala. Nadzieja runęła jak domek z kart. Rosa zerwała się jeszcze do ataków, próbowała goniła, ale tak utytułowana drużyna nie dała już gospodarzom żadnych szans. Rpsa zdołała odrobić kilka "oczek" jednak mistrzostwo pojechało do Zielonej Góry.

Rosa świętowała wicemistrzostwo

Stelmet świętował mistrzostwo Polski

Konferencja prasowa

Materiał oryginalny: Stelmet Zielona Góra mistrzem, a Rosa Radom wicemistrzem Polski! - Echo Dnia Radomskie