Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stargardzka Izba Gospodarcza zmieniła siedzibę

Emilia Chanczewska
W nowym biurze Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Ul. Pierwszej Brygady 35, biurowiec byłych ZNTK, pokój 302. Prezes SIG Krzysztof Kowalczyk (z lewej) z przedsiębiorcami i władzami powiatu i miasta
W nowym biurze Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Ul. Pierwszej Brygady 35, biurowiec byłych ZNTK, pokój 302. Prezes SIG Krzysztof Kowalczyk (z lewej) z przedsiębiorcami i władzami powiatu i miasta
Stargardzka Izba Gospodarcza zmieniła siedzibę, ze starówki na śródmieście

SIG po latach przeniosła się z zabytkowej Bramy Pyrzyckiej na starówce do biurowca po byłych Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego przy ul. Pierwszej Brygady 35. W środku tego tygodnia i w środku dnia - taką fantazję mieli pracownicy SIG na uroczyste otwarcie nowej siedziby. Było przecięcie wstęgi, koncert pt. „Jazz na schodach” w wykonaniu stargardzkiej grupy KaWu’Ś Project oraz integracyjny grill.

Stargardzka Izba Gospodarcza to organizacja non profit, która działa od 10 grudnia 1999 roku. Zrzesza 98 małych i średnich firm ze Stargardu i powiatu wspierając ich działalność.

Jak mówił Krzysztof Kowalczyk, nowy prezes SIG (pół roku temu zastąpił na tym stanowisku Lecha Biega) izbie zależy na kooperacji, na zawieraniu transakcji między stargardz-kimi firmami, wymianie towarów, usług, także na kontakcie między lokalnymi przedsiębiorcami.

- Chcemy też rozwijać Stargardzką Kartę Rabatową, która pozwala budować lojalnych klientów zostawiających pieniądze w Stargardzie, na czym nam zależy - mówił Krzysztof Kowalczyk. - Jeżeli chodzi o najbliższe plany izby, 21 października jest drugie spotkanie kooperacyjne firm zrzeszonych w izbie, 18 listopada, w hali OSiR, odbędzie się turniej w tenisie stołowym o puchar prezydenta Stargardu, a 9 grudnia w SCK coroczne spotkanie podsumowujące.

Prezes SIG szczególnie dziękował firmom, których pracownicy pomogli stworzyć nową siedzibę izby, składającą się z biura i sali konferencyjnej.

- Pamiętam, gdy ten budynek stał pusty, teraz się zapełnia i to mnie cieszy - mówił o biurowcu po ZNTK Sławomir Pajor, prezydent Stargardu.

Zobacz także: Police świętowały 70. urodziny. Atrakcje dla mieszkańców

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński