Stargardzcy policjanci świętowali inaczej niż zwykle

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
W Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

- Tegoroczne święto jest inne niż zwykle - podkreśla podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy KPP w Stargardzie. - Przez panującą pandemię uroczystą zbiórkę celebrowaliśmy tylko wśród policjantek, policjantów, pracowników policji, a także osób wyróżnionych.

Policjanci podkreślają, że rok 2020 jest szczególnym dla policji.

- To 101 rocznica powołania Policji Państwowej, w tym roku mija również 95 lat od powołania w strukturze Policji Państwowej jednolitej formacji kobiecej. - wyjaśnia Krzysztof Wojsznarowicz.

Relacja Krzysztofa Wojsznarowicza z uroczystości 22 lipca w KPP w Stargardzie:

Uroczystą zbiórkę rozpoczął dowódca uroczystości podinsp. Michał Jaskulski, naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie składając meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie panu insp. Robertowi Nowakowi.

W dalszej części odczytany został list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie pana nadinsp. Tomasza Trawińskiego kierowany do policjantek, policjantów, pracowników policji, władz samorządowych, przedstawicieli sądów, prokuratur, reprezentantów pozostałych służb i inspekcji, związków zawodowych z podziękowaniami za konstruktywną współpracę oraz gotowość do podejmowania wspólnych wyzwań.

Podczas uroczystości odczytano także decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Mariusza Kamińskiego o odznaczeniu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie nadkom. Artura Grendy oraz asp. szt. Marcina Lewczyckiego, kierownika referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie odznaką "Zasłużony Policjant" w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia wręczył Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak.

Święto Policji to czas szczególny nie tylko dla funkcjonariuszy. To święto również pracowników policji, którzy wspomagają nasze działania. Podczas uroczystości wyróżnienia za wzorowe wykonywanie przydzielonych obowiązków otrzymały pracownice stargardzkiej komendy.

W trakcie uroczystości medalami "Krzyż Niepodległości z Gwiazdą Klasy I nadanych Uchwałą Kapituły Zarządu Głównego Niezależnych Związków Zawodowych Policjantów za zaangażowanie i działalność na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wyróżniono panią Iwonę Wiśniewską, starostę stargardzkiego oraz pana Rafała Zająca, prezydenta Stargardu. Wręczenia medali dokonał przewodniczący Terenowych Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Jan Podolak oraz Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak.

Medale 30-lecia NSZZ Policjantów oraz medale okolicznościowe nadane Uchwałą Kapituły Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego za działalność w obronie i godności policjantów otrzymało łącznie ośmiu funkcjonariuszy.

Podczas przemówienia insp. Robert Nowak pogratulował wyników w służbie oraz złożył życzenia podległym funkcjonariuszom i ich rodzinom. Podziękował również pracownikom policji, którzy każdego dnia wspierają pracę policjantów i wpisują się w struktury naszej służby. Podziękowania popłynęły również do pani Iwony Wiśniewskiej, starosty stargardzkiego oraz pana Rafała Zająca, prezydenta Stargardu za udzielone wsparcie i wzorową współpracę.

Tegoroczne obchody Święta Policji były inne niż zwykle. Ostatnie kilka miesięcy, to przede wszystkim sytuacja związana z pandemią Covid-19. Z dnia na dzień na świat musieliśmy spojrzeć z innej strony. Ten czas wymagał i wymaga od nas wielu wyrzeczeń i odpowiedzialności za zdrowie i życie drugiego człowieka. Pomimo pandemii nadal stać będziemy na straży bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

W uroczystości uczestniczyli Iwona Wiśniewska starosta stargardzki, Rafał Zając, prezydent Stargardu, Ewa Sowa, zastępca prezydenta Stargardu, Jacek Fabisiak, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego w Stargardzie, Jan Podolak, przewodniczący Terenowych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie, Jacek Rembiszewski, przewodniczący Związków Zawodowych Pracowników Policji, funkcjonariuszki, funkcjonariusze oraz pracownicy stargardzkiej komendy.

Potwierdzone: szczepionka Moderny działa na mutacje koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie