Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stargard nadal jest Szczeciński. Zobaczcie to na ZDJĘCIACH

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Zdjęcia w naszej galerii świadczą o tym, że Stargard nadal jest Szczeciński. Świadczą o tym tablice na placówkach poczty, kilku szkół i przychodni, domów kultury. Nawet Pomnik Historii znajduje się w Stargardzie Szczecińskim. Mimo że od zmiany nazwy miasta minęły 54 miesiące, w wielu miejscach nie zostało to wzięte pod uwagę.

Równo 5 lat temu zapadła decyzja o zmianie nazwy Stargardu Szczecińskiego na Stargard. Nowa nazwa obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. Okazuje się, że do dzisiaj jeszcze w wielu miejscach miasta natrafić można na jego starą nazwę. Obejrzyjcie galerię zdjęć.

O tym, że nazwa miasta zostanie skrócona ze Stargardu Szczecińskiego na Stargard zadecydowała rada ministrów 28 lipca 2015 roku. Mija więc dzisiaj równo pięć lat od tego wydarzenia.

Po spełnieniu wszystkich wymogów w tej kwestii, od 1 stycznia 2016 roku Stargard oficjalnie przestał być Szczeciński.

Sprawdziliśmy, czy po pięciu latach od podjęcia decyzji otwierającej drogę do zmiany nazwy miasta i po ponad 4,5 roku od oficjalnej zmiany nazwy miasta na terenie Stargardu są jeszcze świadectwa tego, że był to Stargard Szczeciński.

Pod lupę wzięliśmy instytucje użyteczności publicznej, urzędy, firmy, placówki oświatowe i kulturalne, te miejskie i państwowe. One przede wszystkim powinny dawać innym przykład i dostosować się już dawno do zmiany.

Stare Miasto w Stargardzie na zdjęciach sprzed lat

Archiwalny Stargard. Teraz stoi tam galeria handlowa, a kiedyś...

W galerii zdjęć zamieściliśmy dowody na to, że na terenie miasta jest jeszcze sporo miejsc, w których Stargard pozostaje Szczeciński.

Najbardziej do zmiany szyldów przyłożyły się miejskie instytucje i firmy. Niemal we wszystkich są tabliczki z samym Stargardem. W niektórych miejscach nie wymieniano tabliczek informacyjnych, tylko zamalowano "Szczeciński". Nie wszędzie wygląda to najlepiej.

Stargard wciąż jest Szczeciński między innymi dla Poczty Polskiej i to w kilku jej placówkach w Stargardzie. Także dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dla niektórych przychodni, ale także dla kilku szkół. Dom Kultury Kolejarza też się nie zmienił. Nawet stargardzki Pomnik Historii, zgodnie z tablicą informacyjną, znajduje się w Stargardzie Szczecińskim.

Osobnym tematem są tabliczki z nazwami ulic w Stargardzie. Jest jeszcze cała seria tabliczek z nazwą miasta Stargard Szczeciński. Niektóre są w fatalnym stanie, brudne, ale mimo to nie zostały wymienione na nowe, z właściwą nazwą miasta.

ZOBACZ TEŻ:

Stargardzianie świętowali nadejście nowego roku na na pętli autobusowej przy pl. Wolności. Impreza została zorganizowana pod hasłem "Stargard Jednym słowem lepiej", ponieważ o północy miasto zmieniło nazwę i straciło przymiotnik "szczeciński".<h2>Czytaj również: Stargard od północy już nie będzie "Szczeciński"</h2><h2>Więcej zdjęć: Tak wyglądała impreza na pl. Wolności w Stargardzie. MEGA galeria Tadeusza SURMY [250 zdjęć]</h2><h2>Więcej zdjęć: Tak wyglądała impreza na pl. Wolności w Stargardzie. MEGA galeria Tadeusza SURMY [250 zdjęć]</h2>

Sywlester w Stargardzie. Już nie "Szczecińskim" [zdjęcia]

POLECAMY TAKŻE:

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stargardzie

Archiwalny Stargard. Życie na osiedlach w latach 80. Zobacz ZDJĘCIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński