Stal Szczecin wygrała z Iną Goleniów (zdjęcia)

Marcin Bielecki
Maciej Czyżewski otworzył w sobotę wynik spotkania Stali z Iną.
Maciej Czyżewski otworzył w sobotę wynik spotkania Stali z Iną. Marcin Bielecki
Szczecinianie kontynuują dobrą passę. Tydzień temu wygrali w Szczecinku z Darzborem, a w sobotę, pokonali Inę Goleniów.
Stal Stocznia - Ina GoleniówMecz czwartej ligi Stal Stocznia Szczecin - Ina Goleniów.

Stal Stocznia - Ina Goleniów

Stal Szczecin - Ina Goleniów 2:0 (1:0)
Bramki: Czyżewski (20), Gospodarek (89).

Stal: Szpakowski - Leśnik (65 Kasprzak), Kikun, Gronowski, Kostrubiec, M. Maćkiewicz, Gałązka (64 D. Maćkiewicz), Cupryn, Bobko (76 Parys), Czyżewski (73 Juszczyk), Grabarczyk.

Ina: Pakul (22 Nowotny) - Winiarski, Adamski, Winogrodzki Gołaszewski, Dobrowolski, Borek (78 Utecht), Stefański, Pędziwiatr (46 Żabkiewicz) Kott (46 Michalski), Paszkowski.

Mecz toczył się na grząskim boisku, co nie ułatwiało zadania piłkarzom obu drużyn. Już w 5. minucie Ina nie wykorzystała okazji na objęcie prowadzenia. Co nie udało się gościom udało się miejscowym. W 20. minucie po wrzutce z prawej strony Mateusza Maćkiewicza do piłki ruszyli Czyżewski i bramkarz Iny - Pakul. Szybszy był szczecinianin, który strzałem głową trafił do siatki. W sytuacji tej ucierpiał Pakul i po chwili opuścił boisko (zastąpił go Nowotny). Jeszcze przed przerwą Stal mogła prowadzić 2:0. Maćkiewicz dostał precyzyjne podanie na prawą stronę i zamiast podciągnąć piłkę jeszcze kilka metrów zdecydował się na strzał. Udanie interweniował Nowotny.

W drugiej połowie Ina atakowała, Stal umiejętnie się broniła, a gdy tylko nadarzyła się okazja kontratakowała. Okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali: Daniel Maćkiewicz, Czyżewski i Grabarczyk. Wynik spotkania ustalił ten ostatni. Po centrze Cupryna między dwóch obrońców wbiegł Gospodarek i celnie strzelił obok interweniującego bramkarza Iny. Za tydzień Stal zmierzy się w Pyrzycach z tamtejszym Sokołem.