Stal Szczecin nie zagra w Centralnej Lidze Juniorów [ZDJĘCIA]

Stal Szczecin (żółte koszulki) - Odra Opole 1:2.
Stal Szczecin (żółte koszulki) - Odra Opole 1:2. Andrzej Szkocki
Piłka nożna. Stal Szczecin była bardzo blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów, a skończyło się pechową porażką z Odrą Opole

Przed tygodniem gospodarzem spotkania była Odra. Mecz był wyrównany, nawet przez większość meczu korzystniejsze wrażenie sprawiali szczecinianienie. Co z tego jednak, jeśli zagapili się w pierwszym kwadransie po zmianie stron, a gospodarze to wykorzystali. Wbili dwie bramki i z taką przewagą przyjechali do Szczecina.

- Stać nas na odrobienie strat, choć postawiliśmy się w bardzo trudnej sytuacji - mówił po pierwszym meczu Tomasz Jechna, trener juniorów Stali.

Gdy zespół wychodzi na boisko mając dwubramkową stratę, to automatycznie od razu zaczyna szukać pierwszego gola. Idealny scenariusz to szybko zdobyta bramka i taki też plan zaczął się realizować w niedzielę na boisku przy Bandurskiego. Już w 6. minucie Tobiasz Pietruszka tak pechowo interweniował, że wbił piłkę do swojej bramki. Stal objęła prowadzenie, ale chyba tak mocno to ją zaskoczyło, że do przerwy nic sensownego już nie była w stanie zdziałać. To goście kontrolowali mecz, widać było większą kulturę w rozgrywaniu akcji, łatwość w atakach skrzydłami. Gospodarze jakby zagubieni, z każdą minutą tracili też energię na grząskim boisku. I w sumie wynik 1:0 to był świetny rezultat dla Stali.

W drugiej połowie Stal przycisnęła, grała lepiej i jej starania zostały w 67. minucie nagrodzone. Jeden z obrońców Odry dotkął piłkę ręką w swoim polu karnym i sędzia podyktował karnego. Do jedenastki podszedł Patryk Kowalski, ale wyborną okazję zmarnował. Po chwili jeszcze jedno szczęście dla stalowców - po faulu czerwoną kartkę otrzymał Jakub Maraszek. Gry w przewadze szczecinianie nie potrafili już wykorzystać, a że popełniali błędy w defensywie, to goście w 76. minucie wyrównali, gdy Patryk Gracz ubiegł obrońców.

Piłkarze Stali podłamali się. Przycisnęli, ale w tych nerwach brakowało wykończenia. Goście kontrowali i w 85. minucie sędzia podyktował karnego dla Odry. Michał Sypek nie miał problemów z trafieniem.

Odra wygrała dwumecz 4:1 i awansowała do Centralnej Ligi Juniorów. Będzie walczyła m.in. z Pogonią Szczecin i Salosem Szczecin. Stal mogła być trzecim zespołem ze Szczecina w elicie CLJ.

Stal Szczecin - Odra Opole 1:2 (1:0)
Bramki: Tobiasz Pietruszka (6. - samobój) - Patryk Gracz (76.), Michał Sypek (85. - karny).
Stal: Filip Stanowski - Tomasz Cydzik, Kajetan Wis (83. Tomasz Woźniak), Michał Żurawik, Marcel Wójtowicz, Bartłomiej Malczewski, Mateusz Wiśniewski, Konrad Pyś, Eryk Krasiński, Patryk Kowalski (71. Michał Jęśko), Kamil Dzięgielewski (55. Wojciech Dochniak).

DME: Wspólnymi siłami do celu, Polska na drugim miejscu w Lille