Stal nie do skruszenia. Błękitni Stargard zremisowali [ZDJĘCIA]

Sebastian Szczytkowski
Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 0-0
Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 0-0 Tadeusz Surma
Błękitni Stargard zremisowali 0:0 ze Stalą Stalowa Wola. Nie potrafili pokonać zespołu z Podkarpacia po raz czwarty na własnym stadionie.

Krzysztof Kapuściński spodziewał się zmasowanej defensywy Stali Stalowa Wola i postanowił ją forsować dwoma napastnikami. Na desancie zagrali Sebastian Inczewski i Mateusz Węsierski. Faktycznie, stargardzian w przodzie było wystarczająco dużo, żeby oddawać strzały, ale przerastało ich przymierzenie w światło bramki. Dopiero w czasie doliczonym do pierwszej połowy Wojciech Fadecki uderzył z rzutu wolnego tak, że Dorian Frątczak musiał się wysilić.

Po stronie Stali najgroźniejszy był Adrian Gębalski. Angażował, a w zasadzie nękał minimum dwóch obrońców Błękitnych. W 32. minucie wystartował do dośrodkowania Wasiluka i główkował blisko spojenia słupka z poprzeczką. Bramki stargardzian pilnował w tym meczu debiutant Mariusz Rzepecki.

Po przerwie ataki zespołu Kapuścińskiego były konkretniejsze. Potwierdziło się jednak, że Stal Stalowa Wole czuje się dobrze w Stargardzie i ma szczęście do meczów w tym mieście. Strzał Mateusza Węsierskiego wybił praktycznie z linii bramkowej Janiszewski, a w 89. minucie Wojciech Fadecki przegrał pojedynek sam na sam z Dorianem Frątczakiem.

Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 0:0