MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Średniowieczna warownia w Szczecinie? Jest taki pomysł

Oskar Masternak
Oskar Masternak
archiwum
Komandoria Chwarszczany chciałaby utworzyć w naszym mieście skansen historyczny, w którym pokazywane byłoby życie i sposób organizacji pracy przez zakon Templariuszy.

Grupa rekonstrukcyjna zajmująca się odtwórstwem historycznym Templariuszy z okresu średniowiecza zgłosiła się do Komisji ds. Inicjatyw Społecznych, Sportu i Młodzieży o pomoc w znalezieniu w naszym mieście miejsca, w którym mógłby powstać skansen historyczny odwzorowujący średniowieczny obóz rycerski.

- Myślimy o stworzeniu przestrzeni do przeprowadzenia różnorodnych warsztatów z zakresu kultury, edukacji, historii, rekreacji, żywienia naturalnego, pemakultury, zagrody edukacyjnej, życia zgodnego z naturą, budowy z materiałów naturalnych z wykorzystaniem rozwiązań ekologicznych, warsztaty budowy domów dawnymi naturalnymi sposobami, w technice zrębowej, wieńcowej czy ryglowej. Pozwoliłoby to stworzyć szeroko pojęty, kompleksowy ośrodek edukacji - przedstawiają swój pomysł pasjonaci historii średniowiecza.

Na hali SDS w Szczecinie odbył się w sobotę turniej rycerzy. Sami zawodnicy nazywają to MMA rycerskim. ZOBACZ TEŻ:- Spotkanie z Historią Pomorza Zachodniego w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]- "Rycerskie MMA" w Szczecinie. To nie jest zwykły turniej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Poszło na miecze! Walki rycerzy w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Miejscy radni zaaprobowali pomysł Komandorii Chwarszczany. Jednak do stworzenia skansenu w naszym mieście upłynie jeszcze sporo czasu.

- Wydaje mi się, że jako radni powinniśmy popierać tego typu inicjatywy. Jest to niezwykle ciekawa lekcja historii, która trafia do najmłodszych - uważa radna Agata Grenda.

Z pozytywną opinią radnych rekonstruktorzy będą starać się teraz o działkę, która będzie spełniać przedstawione warunki. W grę wchodzą również miejsca oddalone od Szczecina i znajdujące się w zasobach innych gmin.

- Skierujemy sprawę do komisji budownictwa, która wraz z miejskimi służbami będą szukać odpowiedniej lokalizacji dla realizacji tej inicjatywy. Powinniśmy zrobić wszystko, by takie miejsce powstało na terenie naszego miasta i stało się jedną atrakcji turystyczno-edukacyjnych - zapowiedział Patryk Jaskulski, przewodniczący komisji ds. inicjatyw społecznych.

16 najciekawszych zamków w Polsce. Co warto zwiedzić? INFORM...

Rocznica książęcego ślubu na Zamku Książąt Pomorskich w Szcz...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński