Srebrne i brązowe medale polskich załóg podczas wioślarskich mistrzostw Europy

Stanisław Moneta
Polskie załogi zdobyły w Brandenburgu srebrne i brązowe medale.
Polskie załogi zdobyły w Brandenburgu srebrne i brązowe medale. filip kowalkowski/polskapresse
Polacy zdobyli medale w dwóch konkurencjach podczas wioślarskich mistrzostw Europy w Brandenburgu. Drugie miejsce zajęła kobieca czwórka podwójna. Trzecią pozycję zajęły wioślarki dwójki podwójnej wagi lekkiej.

W składzie załogi rywalizującej w czwórce podwójnej były Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska. Polki do mety dopłynęły z czasem 7.18,530. Wygrała reprezentacja Niemiec (7.14,310), brązowe medale zdobyły Ukrainki (7.21,120).

To lepszy wynik Polek niż przed rokiem. Podczas mistrzostw Europy w Poznaniu zajęły trzecie miejsce.

Podczas zawodów w Niemczech na podium stanęła także polska dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Weronika Deresz i Joanna Dorociak (czas 7.44,880). Wygrały Holenderki (7.40,500), drugie były Niemki (7.42,790). Wśród mężczyzn w tej samej konkurencji Polacy w składzie Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski zajęli czwarte miejsce (7.05,360). Wygrali Irlandczycy (6.57,760).

Wszyscy są pewnie udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Pozostali reprezentanci Polski zajęli dalsze miejsca. W rywalizacji kobiet w jedynkach wagi lekkiej Martyna Mikołajczak była piąta, a w dwójkach bez sterniczki Anna i Maria Wierzbowskie zajęły siódmą pozycję.

Wśród mężczyzn piąte miejsce w wyścigu ósemek zajęli Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, sternik Daniel Trojanowski. W czwórce podwójnej Matusz Biskup, Dariusz Radosz, Dawid Grabowski, Wiktor Chabel dopłynęli na siódmym miejscu. Ósme pozycje zajęły załogi w dwójce podwójnej (Adam Wicenciak, Dominik Czaja) i dwójce bez sternika wagi lekkiej (Łukasz Stasiewicz, Przemysław Borchardt).

W dwójce bez sternika 11. miejsce miejsce zajęli Bartosz Zabłocki i Rafał Hejmej, a w czwórce bez sternika wagi lekkiej Jerzy Kowalski, Łukasz Siemion, Tomasz Zagórski, Paweł Cieszkowski odpadli w repasażach.

W Brandenburgu nie startowały m.in. mistrzynie Europy Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. Powodem jest kontuzja tej pierwszej.

Kolejne starty wioślarzy 22 maja w Lucernie w Szwajcarii.

Materiał oryginalny: Srebrne i brązowe medale polskich załóg podczas wioślarskich mistrzostw Europy - Polska Times