MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek: Nowe informacje ws. Pawła P. Mężczyzna trafi do aresztu?

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Adwokat reprezentujący Pawła P. złożył zażalenie na postanowienie prokuratora w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.
Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Adwokat reprezentujący Pawła P. złożył zażalenie na postanowienie prokuratora w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych. Fot. Tomasz Bolt/ Polska Press
Paweł P., który usłyszał zarzuty ws. zaginięcia Iwony Wieczorek, nie wpłacił poręczenia majątkowego. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, mężczyzna ma poważne problemy finansowe. Czy oznacza to, że trafi do aresztu? Decyzja w tej sprawie pozostaje w gestii krakowskiego sądu.

W grudniu ubiegłego roku opinię publiczną zelektryzowała informacja o zatrzymaniu w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek dwóch osób. Jedną z nich jest Paweł P., znajomy Iwony, który feralnej nocy bawił się z nią w nocnym klubie. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych, ale również utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawanie nieprawdziwych informacji w sprawie dotyczącej Iwony Wieczorek.

Paweł P. nie wpłacił poręczenia majątkowego. Trafi do aresztu?

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że Paweł P. po zniknięciu dziewczyny miał bez pozwolenia wejść do jej domu, korzystać z komputera i usuwać z niego wiadomości.

W sprawie mężczyzny pojawiają się nowe informacje. Jak dowiedział się dziennikarz śledczy Dawid Burzacki, pomimo tego, że wobec Pawła P. prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 50 tysięcy złotych, pieniądze nie zostały wpłacone. Czy oznacza to, że trafi do aresztu?

W rozmowie z "Dziennikiem Śledczym" pełnomocnik Pawła P., adwokat Krzysztof Woliński potwierdził, że kaucja rzeczywiście nie została wpłacona, ponieważ - jak wyjaśnił - w całości zaskarżył postanowienie prokuratury w przedmiocie stosowania środków zapobiegawczych.

"Adwokat nie zgadza się z decyzją prokuratora, twierdząc, że w jego ocenie zebrany materiał dowodowy nie uprawdopodabnia popełnienia przestępstwa przez jego mocodawcę. W związku z powyższym złożył zażalenie na decyzję prokuratora" – czytamy.

Ostateczną decyzję ws. dalszych losów Pawła P. podejmie krakowski sąd. Termin rozpoznania zażalenia nie jest jeszcze znany.

Dawid Burzacki twierdzi, że sprawa może przybrać ciekawy obrót. Z jego ustaleń wynika bowiem, że Paweł P. i jego partnerka mają poważne problemy finansowe. Ich długi mają sięgać 300 tysięcy złotych. Oznacza to, że w przypadku utrzymania przez sąd w mocy postanowienia o poręczeniu majątkowym mężczyzna może znaleźć się w tarapatach.

Zaginięcie Iwony Wieczorek, kolejne przeszukanie w domu Pawła P. i czynności w Nowej Zatoce

To jedna z najbardziej tajemniczych spraw ostatnich lat. Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku, a więc już ponad 12 lat temu. Dziewczyna wyszła wówczas z klubu Dream Club w Sopocie, gdzie bawiła się ze znajomymi. Dzięki nagraniom z monitoringu udało się ustalić, że zmierzała pieszo w kierunku Gdańska. Trop za nią urywał się na pasie nadmorskim, przy wejściu nr 63 w Gdańsku-Jelitkowie. Późniejsze szeroko zakrojone akcje poszukiwawcze nie przyniosły żadnych rezultatów. Los dziewczyny wciąż pozostaje nieznany.

W ostatnim czasie służby ponownie przeszukały dom Pawła P. Podczas przeprowadzonych wówczas czynności funkcjonariusze zabezpieczyli telefon mężczyzny, a także karty pamięci.

Z kolei przed świętami Bożego Narodzenia głośno było o działaniach w Sopocie. Policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren Nowej Zatoki. Wokół lokalu sprawdzane były między innymi studzienki kanalizacyjne, przekopano plażę, a teren badano przy użyciu wykrywaczy metalu. Na miejscu prowadzono też czynności z udziałem psa tropiącego.

Zabezpieczenie odbywa się na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie, który prowadzi śledztwo ws. zaginięcia Wieczorek. Wciąż nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia, że czynności i śledztwo dotyczące dziewczyny są ze sobą powiązane.

Lokal, w którym obecnie mieści się Nowa Zatoka, powstał ponad dziesięć lat temu jako Zatoka Sztuki na terenie wydzierżawionym przez miasto spółce rodzeństwa T. Władze Sopotu chciały tam stworzyć kulturalną wizytówkę miasta.

Zatokę Sztuki opisywały media w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób, do których miało dochodzić też na terenie klubu.

Źródło: dzienniksledczy.pl

od 16 lat

mm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek: Nowe informacje ws. Pawła P. Mężczyzna trafi do aresztu? - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński