Sprawa sędziego od wiertarki. Będzie pracował, ale pewnie nie w wydziale karnym

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Decyzji jeszcze nie ma, ale sędzia Paweł M., który ukradł element wiertarki, wyraził zgodę na przeniesienie do innego wydziału.

Nowe informacje w sprawie szczecińskiego sędziego, którego Sąd Najwyższy uratował przed utrata pracy za kradzież urządzenia za 95 zł.

Nowe informacje przekazał dziś sędzia Maciej Strączyński, prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie. Dziś obaj sędziowie rozmawiali telefonicznie (dzwonił sędzia M.).

- Sędzia jest gotowy wrócić do pracy i zadeklarował, że może pracować w każdym wydziale, który zostanie mu zaproponowany. Decyzji jeszcze nie ma, bo czekamy na przysłanie nam wyroku Sądu Najwyższego. Podejrzewam, że to kwestia dni. Decyzja o tym, w którym wydziale sędzia będzie pracował zapadnie w trakcie obrad kolegium sędziów - mówił prezes Strączyński.

Sędzia M. pracował do tej pory w III wydziale karnym, który zajmował się m.in. dużymi kradzieżami. Jego pozostawanie w tym wydziale byłoby co najmniej niezręczne.

POLECAMY:

Studniówki 2018. Tak się bawią maturzyści [ZDJĘCIA]

Niesamowite odkrycie pod peronami dworca [ZDJĘCIA]

Lech - Pogoń: Zobacz zdjęcia kibiców [ZDJĘCIA, WIDEO]

Najlepsza restauracja w Stargardzie? Zobacz TOP 10 [ZDJĘCIA]

Zarobki w policji 2018. Pensje policjantów [RAPORT]

TOP10. To był najbardziej luksusowy hotel w Szczecinie

Gs24.pl - wiadomości, zdjęcia, wideo ze Szczecina i regionu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

z
zdziwiony
W dniu 22.03.2018 o 18:38, zdzwionynieogar napisał:

 

/--.-/.-./..- //--.-/.-./-//

z
zdzwionynieogar

Lubie Dziwnów, więc wiadomość że nie jesteś jego mieszkańcem naprawdę mnie ucieszyła. Wygląda na to że kolejny raz się kompromitujesz, do czego swoją drogą zdążyłem się już przyzwyczaić.

Sędzia przyciągnął uwagę ochroniarzy tym, że kręcił się po sklepie kilkanaście minut i nie miał ze sobą zakupowego koszyka. W pewnej chwili schował do kieszeni element wkrętarki. Zdarzenie zostało nagrane przez monitoring. Kiedy sędzia próbował opuścić sklep, został zatrzymany przez pracowników ochrony.

Paweł M. wyciągnął legitymację sędziowską i oświadczył ochroniarzom, że... chroni go immunitet. Wezwani do sklepu policjanci wręczyli mu 100-złotowy mandat, za który sędzia zapłacił. Oddał również pieniądze za skradziony zestaw – 95 zł i 29 gr.

O kradzieży sędziego Pawła M. powiadomiono Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie, która przekazała sprawę rzecznikowi dyscyplinarnemu

 

Czyli wygląda na to że sędzia cały czas miał nadzieje, że sprawa się rozejdzie po kościach, i nikt nie będzie informował zwierzchników. Dlatego orzekał dalej, a sprawy bo nie wiem czy przeczytałeś ze zrozumieniem trzeba będzie powtórzyć od samego początku. Jeszcze jakieś mądrości ?

 

z
zdziwiony
W dniu 22.03.2018 o 17:24, PozdrownieniadlaDziwnowa napisał:

 Wynika z tego, że sędzia stał się zupełnie bezużyteczny w okresie od wypisania mandatu do zawieszenia, a mimo to dalej orzekał. Nie wiem czy choćby takie postępowanie cechuje człowieka z nieskazitelnym charakterem.

Wynika z tego, że czytając teks rozumiesz z niego, co chcesz zrozumieć a nie to, co jest napisane. Obywatel przyłapany na kradzieży w sklepie zapłacił mandat i sprawa się kończy. Nie ma wymogu, aby sędzia (prokurator, poseł etc) informował swego zwierzchnika, że dostał karny mandat. Musiałby to zrobić tylko wówczas, gdyby okazał legitymację służbową i skorzystał z prawa immunitetu. To proste i nawet najgłupszy poseł, choćby i z PiSu to rozumie. Bo w całym zamieszaniu "naprawiania" systemu sądownictwa kwestii odebrania sędziom immunitetu posłowie, także PiS jakoś nie podnoszą. Tak, jak sobie. Czy ktoś ma charakter skazitelny czy nie - ustawa nie wypowiada się. Znów nie doczytałeś ale wypowiadasz się. Jak o wielu sprawach - nie wiesz ale udajesz, że wiesz. Cytat, na który się powołujesz interpretujesz dokładnie odwrotnie. Kwestię reguluje Art 48 k.p.c.

Mieszkańcy Dziwnowa zapewne nie posiadają się z radości i - przypuszczalnie - dziękują za pozdrowienia. Jak nawiążę kontakt z którymś z kolegów, to się dowiem. Bo ja w Dziwnowie nie mieszkam od blisko dwóch lat. 

Pozdrawiam tradycyjnym  /--.-/.-./..- //--.-/.-./-//

P
PozdrownieniadlaDziwnowa

Oczywiście zdziwiony, władca największych kompleksów musiał ujawnić nazwisko sędziego. Czego to się nie zrobi aby trochę urosnąć, kiedy jest się takim malutkim. Pomijając ocenę czynu który dopuścił się sędzia, chciałbym żebyś zwrócił uwagę na jeden ale przynajmniej dla mnie zasadniczy fakt. Czy sędzia po tym jak został złapany palił głupa czy poszedł do prezesa sądu na spowiedź i przyznał się co go takiego spotkało. Bo według sędziego Szaja " Teraz te sprawy zostaną przekazane innemu sędziemu, a to oznacza, że będą musiały rozpocząć się od początku, czyli od odczytania aktu oskarżenia."  Wynika z tego, że sędzia stał się zupełnie bezużyteczny w okresie od wypisania mandatu do zawieszenia, a mimo to dalej orzekał. Nie wiem czy choćby takie postępowanie cechuje człowieka z nieskazitelnym charakterem.

z
zdziwiony
W dniu 20.03.2018 o 12:22, i tyle napisał:

WSZYSCY WON!!!!!

Lepiej napisz, ile ci sędzia Marycz przywalił. Możesz dodać, za co i ile - wg ciebie - się należało. Bo to chyba o to chodzi. I niech moc będzie z tobą - rycerzu Jedi.

Jakbyś był na bieżąco albo ogarniał sprawy bardziej złożone niż budowa pudełka na buty to może byś wiedział, że Pawła Komendę sąd I instancji skazał na 15 lat a dołożył mu - sąd II instancji. Skazany został na podstawie opinii biegłych oraz danych zebranych przez policję, którą nadzorowała prokuratura. Po drodze były apelacje, odwołania, wnioski o kasację. Komenda pisał wszędzie, próbował wszystkich możliwości. Nie on jeden - wszyscy to robią. Kiedy rozpoczął się jego proces, oskarżonego trzeba było chronić, bo groził mu lincz. Opinia publiczna - ta sama, co się dziś tak oburza i rozczula - wówczas nie miała wątpliwości o winie oskarżonego.

Jakbyś umiał rozumieć czytany tekst, to byś wiedział, że sędzia Paweł M nikogo nie będzie sądził. Kara dyscyplinarna skutkuje odsunięciem ukaranego sędziego od spraw, w których orzeka. Jako bywalec sal sądowych wiesz doskonale, że w Polsce w sprawach karnych nie orzeka jeden sędzia. Sędziego można wykluczyć ze składu ale to też wiesz.

P.S. Co obywatela Ekwadoru obchodzą polskie sprawy? Niech się zajmie sobą a najlepiej - swoim małżeństwem. Zawsze możesz do niego dołączyć - może sądy ekwadorskie nie mają mocy posyłania do więzienia?

i
i tyle
W dniu 20.03.2018 o 11:36, zdziwiony napisał:

Czy twój ksiądz dobrodziej wie, co o nim myślisz? Sędzia ma moc - jak piszesz - posyłania ludzi do więzienia. Cóż to jest wobec mocy księdza, który ma moc nie tylko posłania duszy ludzkiej do piekła ale mianowania polityków posłami, prezydentami miast, o wójtach czy radnych gmin nie wspominając. Jeżeli nawet uważasz księdza za zwykłego człowieka to czy wyraziłeś kiedyś swe stanowisko wobec zjawisk przeze mnie przedstawionych? A może ci nie przeszkadza?P.S. Od decyzji sędziego jest cały system odwołań. Od wyroku księdza - nie.

 

Kretynku, co ty mieszasz księdza(który razem z całym kościołem i ich wierzeniami zwisa mi i powiewa, na pewno nie jest żaden "mój") z sędzią? Słuchanie się nauk księdza  obowiązuje tylko wierzących a nie całego społeczeństwa, i dotyczy wiary a nie prawa.

Ksiądz jest jak każdy inny obywatel - jeśli popełni czyn przestępczy to pójdzie do więzienia, nie ma immunitetu, tak samo nauczyciel, motorniczy, sprzedawca itd. - za to sędzia który ma moc, właśnie - moc - wysłania za kraty księdza, motorniczego czy sprzedawcy sam ma immunitet - ciekawe po co?. Sędzia ma być poza wszelkim podejrzeniem, ma byc przejrzysty i czysty jak łza, dlatego że to on ma moc wsadzania ludzi do więzienia - i nie pieprz o odwolaniach bo ten co siedział 18 lat za niewinnosć też się nie raz odwołał i jakos mu to nie pomogło.

Powtarzam - po co sędziemu immunitet? Skoro jest nieskazitelny(bo innego sędziego być w zawodzie nie może) to i ochrona przed prawem jest mu niepotrzebna, bo i po co? Immunitet sedziowski to jawna kpina ze społeczeństwa, tak jak wyrok sądu najwyższego w sprawie tego pseudosędziego.

Teraz gość który popełnił wykroczenie będzie posyłał za kratki podobnych sobie złodziejaszków. Gdzie tu logika, gdzie sprawiedliwość?

Gdyby facet miał odrobinę honoru to wycofał się po pierwszym wyroku i dał sobie spokój z pracą w wymiarze sprawiedliwości. Jak widać jednak sędziowie to nadludzie i czego nie wolno zwykłemu śmiertelnikowi im uchodzi na sucho.

Cejrowski ma rację:

 

WSZYSCY WON!!!!!

z
zdziwiony
W dniu 20.03.2018 o 09:24, i tyle napisał:

Cymbałku, porównujesz księdza który jest zwykłym obywatelem jak każdy inny z sędzia który ma moc posyłania ludzi do więzienia? Walnij się w łeb i zmień nick na zje­bany 

Czy twój ksiądz dobrodziej wie, co o nim myślisz? Sędzia ma moc - jak piszesz - posyłania ludzi do więzienia. Cóż to jest wobec mocy księdza, który ma moc nie tylko posłania duszy ludzkiej do piekła ale mianowania polityków posłami, prezydentami miast, o wójtach czy radnych gmin nie wspominając. Jeżeli nawet uważasz księdza za zwykłego człowieka to czy wyraziłeś kiedyś swe stanowisko wobec zjawisk przeze mnie przedstawionych? A może ci nie przeszkadza?

P.S. Od decyzji sędziego jest cały system odwołań. Od wyroku księdza - nie.

i
i tyle
W dniu 19.03.2018 o 21:20, zdziwiony napisał:

Jeżeli księdza - złodzieja, księdza - pedofila, księdza - alkoholika, księdza - hazardzistę można przenieść na inną parafię, gdzie dalej robi to samo to dlaczego tak bulwersuje sprawa sędziego? Gdzież chrześcijańska cnota wybaczenia? A fe!

 

Cymbałku, porównujesz księdza który jest zwykłym obywatelem jak każdy inny z sędzia który ma moc posyłania ludzi do więzienia? Walnij się w łeb i zmień nick na zje­bany

G
Gdzie tu sprawiedliwość?

Cóż za bezkarność. Szarego człowieka by dojechali bez skrupułów, ale kolegę po fachu...

g
geronimo

Teraz będzie pracował w wydziale bezkarnym.

z
zdziwiony

Jeżeli księdza - złodzieja, księdza - pedofila, księdza - alkoholika, księdza - hazardzistę można przenieść na inną parafię, gdzie dalej robi to samo to dlaczego tak bulwersuje sprawa sędziego? Gdzież chrześcijańska cnota wybaczenia? A fe!

z
złodziej_Topyła

złodziejska sitwa zadbała o swojego kolesia.  Siara tysiąclecia.  Może przez takich bydlaków Praktiker właśnie zbankrutował?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3