SPR Pogoń wysoko przegrywa. W środę musi być dużo, dużo lepiej

jakub lisowski
Agata Cebula z SPR Pogoni Szczecin.
Agata Cebula z SPR Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki/Polska Press
Start Elbląg zrewanżował się SPR Pogoni za środową porażkę, ale na szczęście tylko w rozgrywkach ligowych.

Pogoń i Start kontynuują serię spotkań. W ostatnią środę Pogoń wykorzystała atut boiska, zagrała dobrze i wygrała 27:21 w pierwszym półfinale rozgrywek o Puchar Polski. W niedzielny wieczór rozegrano spotkanie nr 2, ale stawką były ligowe punkty.

Start grał pod presją, bo musiał wygrać, by nie zgubić się w walce o podium. I wygrał, a przy okazji udowodnił sobie, że może w najbliższą środę odrobić stratę z pierwszego meczu w rewanżowym spotkaniu pucharowym.

W niedzielę było widać, że obu drużynom zależy, by coś pokazać rywalkom. Start już w 40. minucie prowadził 19:13. Po ośmiu kolejnych było tylko 19:16, ale znów nastąpił gorszy okres Pogoni i elblążanki powiększyły przewagę.

Pogoń może i by nie przegrała różnicą siedmiu trafień, ale np. Patrycja Noga zmarnowała minutę przed końcem kontrę sam na sam z Sołomiją Szywierską. Trafiła w poprzeczkę, poszła kontra i Start zdobył 27. bramkę. Na mniejszy rozmiar rzucała jeszcze Agata Cebula, ale jej rzut „Saloma” wybroniła nogami.

Za trzy dni bardzo ważne spotkanie przed Pogonią. Początek o godz. 18.30. Przewaga jest duża, ale Start wie, że może ją odrobić, Pogoń wie, że musi zagrać o klasę lepiej.

Start Elbląg - SPR Pogoń Szczecin 27-20 (13-11)
Pogoń: Krupa, Zimny - Zawistowska 4, Bancilon 4, Cebula 3, Janas 2, Blazević 2, Płomińska 1, Urbańska 1, Koprowska 1, Nosek 1, Noga, Gadzina, Marcikowa 1.