SPR Pogoń wygrała z outsiderem po rzutach karnych [ZDJĘCIA]

SPR Pogoń pokonała UKS Kościerzynę po rzutach karnych.
SPR Pogoń pokonała UKS Kościerzynę po rzutach karnych. Sebastian Wołosz
UKS Kościerzyna była bliska sprawienia dużej sensacji. Postawiła się Pogoni i prawie wygrała w regulaminowym czasie gry.

Przyjezdne od początku walczyły jak o życie. Prowadziły 1-2 bramkami przed przerwą. Po zmianie stron wydawało się, że szczecinianki złamią opór rywalek, objęły prowadzenie 21:19 (43. minuta), ale kościerzanki błyskawicznie zareagowały trzema trafieniami.

Cztery minuty przed końcem Pogoń po raz ostatni prowadziła jedną bramką, ale rywalki walczyły, kilkanaście sekund przed końcem wyszły na prowadzenie 29:28 i miały zwycięstwo w kieszeni. Pogoń przeprowadziła jednak szybką akcję, rzut wolny i po nim Karoliny Kochaniak, trafiła na wagę konkursu karnych.

Po stronie Pogoni serię rzutów karnych skutecznie rozpoczęła Valentina Blazević, później nie pomyliły się Płomińska, Cebula, a celny rzut Moniki Koprowskiej rozstrzygnął spotkanie. Pogoń wygrała, ale zdobyła 2 punkty. Rywalki zarobiły punkcik, o którym przed meczem mogły tylko pomarzyć, ale po spotkaniu pewnie będą miały długo niedosyt.

SPR Pogoń Szczecin - UKS PCM Kościerzyna 29:29 (14:15). Karne 4:2
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Królikowska 6, Noga 4, Blażević 4, Gadzina 4, Nosek 3, Kochaniak 3, Płomińska 2, Zawistowska 1, Cebula 1, Koprowska 1, Urbańska, Marcikowa, Janas, Senderkiewicz.

POLECAMY:

Cheerleaderki i kibice King Szczecin. Zobacz zdjęcia z meczu z Turowem Zgorzelec

Szczeciński transfer roku: Natalia Partyka zagra dla Startu