SPR Pogoń Szczecin z trudem wygrała w Kielcach

SPR Pogoń Szczecin w Kielcach po meczu.
SPR Pogoń Szczecin w Kielcach po meczu. SPR Pogoń Szczecin Facebook
Piłka ręczna. Tylko ze zdobytych trzech punktów może być zadowolony zespół SPR Pogoni Szczecin. Trudno pochwalić nasz zespół za zaprezentowaną formę w Kielcach, bo Korona cztery minuty przed końcem prowadziła jedną bramką.

Po 10 minutach gry Pogoń prowadziła 7:2 i nikogo to nie mogło dziwić, bo była zdecydowanym faworytem meczu. Ale po paru minutach był już remis 9:9. Do przerwy mecz był wyrównany, ale to szczecinianki częściej były na prowadzeniu.

Po zmianie stron znów potrafiła odskoczyć na 5 bramek (25:20 w 40. minucie czy 27:22 w 44.), ale ponownie Korona goniła. W 53. minucie był już remis - 30:30, a po czterech minutach kielczanki po raz pierwszy w II połowie prowadziły. Pogoń odpowiedziała trafieniem Jeleny Agbaby, a w ostatniej minucie bramki zdobyły jeszcze Agata Cebula i Patrycja Noga. Punkty cieszą, ale gra zespołu nadal zbyt pasywna w obronie i ataku.

Teraz w ekstraklasie przerwa na potrzeby reprezentacji. W październiku Pogoń podejmie Arkę Gdynia.

Korona Kielce – SPR Pogoń Szczecin 32:34 (16:18)
Pogoń: Pruenster, Krupa - Cebula 8, Agbaba 4, Blazević 4, Zawistowska 4, Janas 3, Noga 3, Wołoszyk 3, Bozović 2, Del Balzo 1, Płomińska 1, Szynkaruk 1, Dezic, Kochaniak.