SPR Pogoń Szczecin najlepsza na turnieju w Szwajcarii

Głos Szczeciński

Aktualizacja:

SPR Pogoń Szczecin po finale w St. Gallen.

SPR Pogoń Szczecin po finale w St. Gallen. ©SPR Pogoń Szczecin Facebook

Piłka ręczna. Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ekstraklasy szczypiornistki SPR Pogoni Szczecin pojechały na turniej do Sankt Gallen.

Podopieczne Nevena Hrupeca spisały się bardzo dobrze. Mimo porażki w grupie - zdołały awansować do finału turnieju, który współorganizował zespół LC Bruhl Handball.

O zwycięstwo Pogoń walczyła z Iuventą Michalovce (Słowacja). Z tym zespołem nasza drużyna grała latem towarzysko w Lubinie i wygrała 33:30. W St. Gallen mecz był jeszcze bardziej zacięty. Słowaczki w II połowie prowadziły nawet 3 bramkami, ale Pogoń odrobiła stratę, kilka sekund przed końcem na zwycięstwo rzucała Valentina Blazević, ale trafiła w słupek i było 18:18. W karnych Pogoń była jednak lepsza.

W naszym zespole brakowało już Włoszki Bianki Del Balzo, która rozwiązała kontrakt.

29 grudnia Pogoń wystąpi w turnieju towarzyskim w Sławnie. Zagra z AZS Koszalin i Startem Elbląg.