SPR Pogoń przegrywa w Koszalinie derby z akademiczkami

jakub lisowski
SPR Pogoń Szczecin ma bilans z AZS Koszalin 0:2.
SPR Pogoń Szczecin ma bilans z AZS Koszalin 0:2. Andrzej Szkocki/Polska Press
SPR Pogoń Szczecin w europejskich rozgrywkach Challenge Cup jest już w półfinale, a w polskiej ekstraklasie nie potrafi wygrać meczu z mocnym przeciwnikiem.

Kibice Pogoni wciąż czekają na ligowe przełamanie. Zespół przegrywa te najważniejsze potyczki i w zasadzie już stracił szanse na podium.

Czwartkowy mecz w Koszalinie przełomu nie przyniósł. Pogoń dobrze wyglądała w pierwszym kwadransie, gdy częściej prowadziła, po rzutach Agaty Cebuli dwoma bramkami. Ale od 15. minuty akademiczki przejęły kontrolę. Miały mocniejszą bramkę, więcej pomysłów w ataku i były skuteczniejsze.

Już w 42. minucie było 23:17. Szczecinianki dwa razy niwelowały straty do 3 trafień, ale to było wszystko w ich wykonaniu. AZS wygrał i to on umocnił się na 3. pozycji w tabeli.

Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Szczecin 32:26 (17:15)
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Cebula 8, Wołoszyk 5, Płomińska 4, Dezic 3, Szynkaruk 2, Bozović 2, Kochaniak 1, Agbaba 1, Urbańska, Janas.

Spotkanie oglądało ok. 1100 widzów. W składzie Pogoni zabrakło Darii Zawistowskiej, Moniki Pruenster i Valentiny Blazević. A w drugiej połowie Natalia Krupa doznała urazu głowy.