SPR Pogoń przegrała w Lubinie. W ważnym momencie zabrakło skuteczności

Natalia Nosek z SPR Pogoni Szczecin.
Natalia Nosek z SPR Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki/Polska Press
SPR Pogoń Szczecin dwoma bramkami słabsza od Zagłębia Lubin. Mecz wyrównany, jednak w kluczowej II połowie więcej opanowania pokazały "miedziowe".

Szczypiornistki Pogoni walczyły w Lubinie. I połowa bardzo zacięta. Nie było momentu, by któraś z drużyn uzyskała dwubramkową przewagę. Pogoń po raz pierwszy objęła prowadzenie w 9. minucie, gdy po dwóch bramkach Valentiny Blazević było 4:3.

Niestety, Pogoń źle rozpoczęła grę po zmianie stron. Błędy w ataku, przestrzelone lub wybronione rzuty i dopiero po sześciu minutach Natalia Nosek otworzyła konto. Problem w tym, że wcześniej Zagłębie rzuciło cztery bramki. Kwadrans przed końcem – po rzucie Moniky Bancilon było tylko 20:21, ale między 53. a 55. minutą szczecinianki trafiły w słupek i dwa razy w bramkarkę, co znów „miedziowe” wykorzystały. Odskoczyły na 26:22 i tej przewagi już nie roztrwoniły.

Zagłębie dzięki wygranej pozostanie wiceliderem, a Pogoń może skoncentrować się na walce o Puchar Polski, bo ligowa rywalizacja o 5. miejsce nie ma większego znaczenia.

Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Szczecin 29:27 (13:14)
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Koprowska 6, Bancilon 5, Zawistowska 4, Blazević 3, Gadzina 3, Kochaniak 2, Noga 2, Cebula 1, Nosek 1, Urbańska, Królikowska, Marcikowa.