jakub lisowskiZaktualizowano
Drużyna Pogoni po zwycięskim meczu w Chorzowie.
Drużyna Pogoni po zwycięskim meczu w Chorzowie. SPR Pogoń Szczecin Facebook
Pół tysiąca kibiców przyszło do hali i po cichu liczyło na niespodziankę. Pogoń nie zamierzała do niej dopuścić.

W ostatnich meczach dobrą skuteczność prezentuje Valentina Blazević. Chorwatka i mecz z Ruchem rozpoczęła od bramki, a w całym meczu siedem razy zaskoczyła bramkarki niebieskich. Za sprawą Natalii Stokowiec Ruch wyrównał na 1:1, ale był to ostatni remis w meczu. W dwie minuty Pogoń zdobyła trzy bramki i zrobiło się 4:1. Ruch zdołał jeszcze doprowadzić do stanu 3:4, ale to naprawdę był koniec emocji.

Pogoń już po 7 minutach gry prowadziła 7:3 i stopniowo powiększała swoją przewagę. W 19. minucie szczecinianki miały już siedem bramek przewagi (12:5) i gdyby się uparły, to może i ten dystans mocno by jeszcze urósł, ale trenerka Ljiljana Marković wolała dać pograć wszystkim zawodniczkom.

Druga połowa bez historii. Ruch nic nie był w stanie zdziałać, Pogoń bez wysiłku przewagę jeszcze powiększyła.

Za tydzień mecz z KPR Jelenią Górą, a w tym tygodniu zgrupowania reprezentacji seniorek i młodzieżowej. Połowa składu Pogoni otrzymała powołania.

Ruch Chorzów – SPR Pogoń Szczecin 20:33 (10:18)
Pogoń: Warzynkowska, Krupa – Blazević 7, Królikowska 5, Nosek 4, Bancilon 3, Noga, 3, Cebula 3, Gadzina 3, Kochaniak 3, Zawistowska 1, Marcikowa 1, Senderkiewicz, Koprowska, Janas, Urbańska.

Inne wyniki 19. kolejki: UKS – Start 25:37, Perła – AZS 31:24, KPR JG – GTPR 25:33, Piotrcovia – Zagłębie 20:29, KPR K. - Korona 30:18.