SPR Pogoń blisko niespodzianki, ale Perła mistrzowski zagrała końcówkę

jakub lisowskiZaktualizowano
Agata Cebula z SPR Pogoni Szczecin.
Agata Cebula z SPR Pogoni Szczecin. Sebastian Wolosz/ Polska Press
Kilka minut przed końcem szczypiornistki SPR Pogoni Szczecin prowadziły w Lublinie dwoma bramkami, ale jeden słabszy okres dużo je kosztował.

Pogoń podjęła walkę z mistrzyniami Polski i chyba rozgrywała swój najlepszy mecz w sezonie. W pierwszej połowie potrafiła wyjść nawet na 4 bramki przewagi, ale lublinianki odrobiły straty. Po zmianie stron dalej było to zacięte widowisko. Jeszcze w 55. minucie Pogoń prowadziła 24:22. Ale Perła zachowała spokój - zdobyła trzy bramki z rzędu i to szczecinianki były w trudnej sytuacji.

Miały jeszcze pół minuty na doprowadzenie do remisu i rzutów karnych, ale żadna z zawodniczek nie zdecydowała się na akcję. W końcu sfaulowana została Agata Cebula na dwie sekundy przed końcem. To oznaczało, że Pogoń musi błyskawicznie rozegrać akcję z boku boiska. Rzucała Ivana Dezić, ale bramkarka wybroniła.

Perła Lublin - SPR Pogoń Szczecin 26:25 (14:14)
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Dezić 9, Bozović 7, Cebula 3, Agbaba 2, Płomińska 2, Urbańska 1, Szynkaruk 1, Noga, Janas, Wołoszyk, Zawistowska, Kochaniak.