Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

SPP w Szczecinie. Parkują, płacą, choć wcale by nie musieli

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
W przeważającej ilości wyroków NSA potwierdza, że płatne parkowanie powinno być zorganizowane inaczej niż w Szczecinie.

- W naszej ocenie są podstawy, aby opłaty nadal pobierać, bez względu, czy linie są wymalowane, czy nie. Mamy na to wyroki sądów - rozwiewał kilka dni temu wątpliwości i nadzieje kierowców Paweł Adamczyk, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej szczecińskiego magistratu.

Podobnego zdania jest Konrad Stępień, prezes miejskiej firmy zarządzającej strefą płatnego parkowania.

Ale wtedy opinia publiczna nie wiedziała jeszcze o piśmie prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, który ujawniamy . Według prezesa w orzecznictwie NSA nie ma dużych rozbieżności, wbrew temu co sądzą szczecińscy urzędnicy.

Czytaj więcej:

Zobacz też: Briefing dotyczący SPP w Szczecinie (7.09.2016 r.)

Zobacz także:

Większa Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie? Nawet o sto...

Czytaj więcej:

- Naczelny Sąd Administracyjny rozpoznaje środki odwoławcze od orzeczeń wojewódzkich sądów administracyjnych. W ten sposób sprawuje nadzór (...) nad wojewódzkimi sądami administracyjnymi, polegający m.in. na kontroli jednolitości ich orzecznictwa. Tym samym, Naczelny Sąd Administracyjny, przeciwdziała zjawisku rozbieżności orzeczniczej (...) - czytamy w dokumencie.

Zdaniem sądu, strefa płatnego parkowania jest zorganizowana prawidłowo wtedy, gdy oprócz znaków pionowych, wyznaczone są konkretne miejsca w strefie. W Szczecinie takich niewyznaczonych miejsc jest wiele, a mimo to kierowcy muszą płacić za parkowanie.

Tydzień temu radni przyznali rację mieszkańcowi, który poskarżył się, że ukarano go za nieopłacony bilet w miejscu, gdzie nie było wyznaczonych miejsc w strefie. Radni powołali się na najnowszy wyrok NSA (z czerwca 2016 r., ujawniliśmy go na początku sierpnia), który potwierdza, że miejsca w strefie powinny być wyznaczone.

Jedyną reakcją urzędników była zapowiedź inwentaryzacji miejsc, w których nie ma wyznaczonego parkowania.

Czytaj również:

Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego znak informujący o strefie płatnego parkowania to za mało, aby kazać kierowcom płacić za parkowanie. Konieczne jest wyznaczenie konkretnych miejsc

SPP w Szczecinie i kolejne problemy. Radni uznali skargę mieszkańca

Zobacz też: Briefing dotyczący SPP w Szczecinie (7.09.2016 r.)

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński