Sportowie Powiatu Stargardzkiego: Katarzyna Mądrowska triumfuje!

Katarzyna Mądrowska (środkowy rząd, druga z lewej, z czekiem w ręku) wygrała plebiscyt po raz drugi z rzędu. Andrzej Szkocki
Poznaliśmy rozstrzygnięcia plebiscytu Głosu Szczecińskiego na najpopularniejszego sportowca w powiecie stargardzkim w 2012 roku. Zwyciężyła zapaśniczka Feniksa Stargard.

Dzisiaj w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu przy Rynku Staromiejskim w Stargardzie poznaliśmy rozstrzygnięcia siedemnastej edycji plebiscytu Głosu Szczecińskiego.

67 zawodników zabiegało o tytuł Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2012 roku. Drugi rok z rzędu wybierani też byli sportowcy gmin tego powiatu. Triumfatorką plebiscytu została Katarzyna Mądrowska, zapaśniczka Feniksa Stargard, która w minionym roku zdobyła brązowy medal mistrzostwa świata kadetek.

Kasia drugi rok z rzędu wygrywa w naszym plebiscycie. Drugie miejsce zajął lekkoatleta LKS Pomorze Stargard Marcin Grynkiewicz, podwójny młodzieżowy mistrz kraju w biegach na 200 i 400 metrów.

Trzecie miejsce zajęła pływaczka Neptuna Stargard Gabriela Kisiel, która w minionym roku była na czwartym miejscu rankingu pływaczek w swojej kategorii wiekowej na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

O wynikach plebiscytu decydowały głosy mieszkańców, którzy głosowali na kuponach z Głosu i za pośrednictwem sms, a do ich głosów zostały dodane punkty kapituły plebiscytu. Takie same zasady obowiązywały przy wyborze najważniejszego sportowego wydarzenia 2012 roku w regionie stargardzkim.

Wybór padł na Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę, rozgrywany przy okazji Dni Stargardu. Sami mieszkańcy decydowali natomiast o tym, kto zwycięży w poszczególnych gminach.

Sportowcami gmin zostali: Łukasz Sulima (Chociwel), Karolina Lak (Dobrzany), Nikola Ławrynowicz (Dolice), Tomasz Delik (Ińsko), Cezary Wilk (Kobylanka), Patryk Nowotka (Marianowo), Wojciech Sokołowski (Stara Dąbrowa), Łukasz Kaszuba (Stargard Szczeciński), Kornelia Maśnik (Suchań). Katarzyna Mądrowska została dodatkowo Sportowcem Miasta Stargard Szczeciński.

Partnerami plebiscytu są Powiat Stargardzki, samorządy gminne, restauracja Sabat w Stargardzie, stacja paliw Bumerang w Stargardzie, kręgielnia Rondo w Stargardzie.

Katarzyna Mądrowska za zwycięstwo otrzymała 3 tysiące złotych od stargardzkiego starosty Waldemara Gila. Nagrodę dla Marcina Grynkiewicza ufundowała posłanka ze Stargardu Zofia Ławrynowicz. To 700 zł. Nagrodę dla Gabrieli Kisiel ufundował stargardzki senator Sławomir Preiss. To 500 zł.

Nagrody finansowe lub rzeczowe dla sportowców gmin ufundowali burmistrzowie i wójtowie. Głos przekazał upominki dla Katarzyny Mądrowskiej i Cezarego Wilka z gminy Kobylanka, który był najwyżej sklasyfikowanym sportowcem spoza miasta Stargardu. Uplasował się on w ogólnej klasyfikacji plebiscytu na czwartym miejscu.
Laureaci plebiscytu

Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2012 - Katarzyna Mądrowska
Zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego Feniks Stargard. Jest w kadrze narodowej. W 2012 roku wywalczyła trzecie miejsce na mistrzostwach świata kadetek w Baku w Azerbejdżanie i piąte miejsce na mistrzostwach Europy kadetek w Katowicach. Została mistrzynią Polski kadetek.

2 miejsce - Marcin Grynkiewicz
Lekkoatleta Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard. Jest w kadrze narodowej. W 2012 roku został dwukrotnym młodzieżowym mistrzem Polski. Zwyciężył w biegach na 200 i 400 metrów. Jest też mistrzem kraju Ludowych Zespołów Sportowych.

3 miejsce - Gabriela Kisiel
Pływaczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Neptun Stargard. Ma 14 lat. W 2012 roku została sklasyfikowana na czwartym miejscu w zestawieniu mistrzostw kraju w swojej kategorii wiekowej na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Sportowiec Gminy Chociwel - Łukasz Sulima
Trenuje w Klubie Karate Kamikaze, w filii klubu w Chociwlu. 12-latek w 2012 roku w swojej kategorii wiekowej wygrywał w VII Kamikaze Cup, Otwartym Pucharze Pomorza i w międzynarodowych zawodach w Legnicy. Wystąpił w mistrzostwach świata dzieci, kadetów i juniorów w Serbii.

Sportowiec Gminy Dobrzany - Karolina Lak
Uczennica ze szkoły w Dobrzanach osiąga sukcesy w szkolnych zawodach. Jest wyróżniającą się piłkarką ręczną.

Sportowiec Gminy Dolice - Nikola Ławrynowicz
Jest zapaśniczką Ludowego Klubu Sportowego Feniks Stargard. W 2012 roku zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski kadetek w Kraśniku. Była też druga w Grand Prix Brna i druga w mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego kadetów.

Sportowiec Gminy Ińsko - Tomasz Delik
Jest młodym piłkarzem nożnym Iny Ińsko. Jest kapitanem zespołu orlika tego klubu. Gra na pozycji środkowego pomocnika, ale wie jak zdobywa się gole. W rundzie wiosennej strzelił dla swojej drużyny 28 bramek, co znacznie przyczyniło się do zajęcia przez jego zespół pierwszego miejsca w rozgrywkach.
Sportowiec Gminy Kobylanka - Cezary Wilk
Ma dziewięć lat, jest uczniem szkoły podstawowej w Reptowie. W minionym roku zajmował wysokie miejsca w zawodach karate dzieci. Trenuje w Klubie Karate Kamikaze. W 2012 roku wygrał w Międzynarodowym Pucharze Łodzi, zajął trzecie miejsce w międzynarodowych zawodach w Legnicy. Był drugi w Pucharze Polski w Tczewie.

Sportowiec Gminy Marianowo - Patryk Nowotka
To podstawowy obrońca i czołowy zawodnik rywalizujących w A klasie Czarnych Marianowi. Jego dobra gra przyczyniła się do tego, że zespół z Marianowi jest liderem po pierwszej rundzie rozgrywek. Czarni w jedenastu meczach stracili 15 goli, najmniej spośród wszystkich zespołów w tych rozgrywkach, co dobrze świadczy o formacji obronnej drużyny z Marianowi, w której występuje Patryk.

Sportowiec Gminy Stara Dąbrowa - Wojciech Sokołowski
Ma 18 lat, trenuje piłkę nożną, jest bramkarzem i podstawowym zawodnikiem występującej w piłkarskiej A klasie Dąbrovii Stara Dąbrowa. Jego zespół zajmuje jedenaste miejsce i czeka go trudna walka w rundzie wiosennej o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. O dobrej postawie Wojtka świadczy to, że Dąbrovia w rundzie jesiennej straciła tylko 19 goli, co jest piątym wynikiem w dwunastozespołowej lidze.

Sportowiec Gminy Stargard Szczeciński - Łukasz Kaszuba
Ma 20 lat. Jest wyróżniającym zawodnikiem występującego w regionalnej okręgówce Orła Pęzino. Gra na pozycji pomocnika. Jego drużyna po rundzie jesiennej zajmuje ósme miejsce i ma bezpieczną przewagę nad zespołami zagrożonymi degradacją. To też w sporej części zasługa Łukasza.

Sportowiec Gminy Suchań - Kornelia Maśnik
Trenuje siłowanie na rękę. W 2012 roku wystąpiła w mistrzostwach świata w armwrestlingu, gdzie wywalczyła srebrny medal w siłowaniu na prawą rękę w kategorii osób niepełnosprawnych, na lewą rękę była szósta. Na mistrzostwach Europy wywalczyła złoto na prawą rękę i srebro na lewą.

Sportowe wydarzenie 2012 - Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę
23 czerwca 2012 roku w Stargardzie odbyła się szósta edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Błękitną Wstęgę. Jest to główny punkt sportowej części Dni Stargardu. Kolejny raz pobito rekord frekwencji. W biegu na ulicy Szczecińskiej sklasyfikowano 484 zawodników. Wśród nich były osoby spoza Polski.