Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sportowcy powracają i czekają na kolejne decyzje władz

Jakub Lisowski
Stadion przy Litewskiej to nie tylko baza szczecińskich lekkoatletów, ale też arena ważnych imprez międzynarodowych
Stadion przy Litewskiej to nie tylko baza szczecińskich lekkoatletów, ale też arena ważnych imprez międzynarodowych Andrzej Szkocki Polska Press
Miasto otworzyło swoje sportowe obiekty pod gołym niebem. Obostrzenia nadal będą jednak utrudniać treningi.

Największe zmartwienie to dopuszczalna liczebność grup korzystająca z obiektu. Sześć osób plus trener na boisku typu orlik – to jeszcze można zrozumieć, ale taka sama grupa na Stadionie im. Wiesława Maniaka przy Litewskiej…

- Nam to będzie mocno doskwierać. Na Litewskiej jest ok. 20 tys. metrów kwadratowych, a może trenować tylko 6 osób. Wiem, że miasto próbuje jakoś pomóc, ale może być to trudne. Pozostaje nam liczyć, że po 2-3 tygodniach będzie to się zmieniać na lepsze – mówi Kamil Witkowski, dyrektor MKL Szczecin.

MKL to największy klub lekkoatletyczny w Szczecinie.

- Dopiero niedzielę ukazały się rządowe rozporządzenia związane ze sportem, więc w poniedziałek złożyliśmy wniosek do MOSRiR o wynajęcie obiektu. Chcielibyśmy ruszyć od środy – tłumaczy Witkowski. - Mamy ok. 85 sportowców, ale listę zredukowaliśmy do 25 nazwisk. To są seniorzy, młodzieżowcy i juniorzy, czyli sportowcy, którzy najpilniej potrzebują treningów na stadionie. I jakbyśmy chcieli wszystkim pomóc na stadionie to zajmowalibyśmy go przez ok. osiem godzin dziennie.

Problem byłby większy, gdyby MKL chciał ściągnąć na zajęcia wszystkich swoich podopiecznych, ale jeszcze nie jest to możliwe. Część rodziców nie pozwala na treningi swoim dzieciom np. z powodu, że związane byłoby to z podróżą komunikacją.

Sportowcy muszą trenować, by się rozwijać, ale kwestia ewentualnych startów jest jednym wielkim znakiem zapytania. Planowane na maj czy czerwiec imprezy, mistrzostwa czy mityngi są odwoływane lub przesuwane na jesień.

- Ciężko teraz o konkrety, ale jest nadzieja, że przyjdzie taki moment, gdy zawody uda się przeprowadzić. Musimy czekać na kolejne decyzje władz państwowych, bo na razie mówi się o zgodzie na imprezy do 50 osób, a w takim formacie nie da się ich przeprowadzić – podkreśla Kamil Witkowski. - Chcemy wrócić do treningów, choć nie wiemy, gdzie będziemy mogli wystartować i czy nastąpi to jeszcze w tym roku.

Lekkoatleci – jak wszyscy – w ostatnich tygodniach trenowali indywidualnie w domach bądź lasach. Najtrudniej mieli sportowcy z dyscyplin technicznych. Największa gwiazda MKL – Patryk Dobek (specjalista od biegu na 400 m przez płotki) trenował nawet w podziemnym garażu.

Lista udostępnionych obiektów infrastruktury sportowej w Szczecinie o charakterze otwartym:
- Miejski Stadion Lekkoatletyczny - ul. Litewska 20 (bez hali)
- Korty tenisowe - al. Wojska Polskiego (bez hali)
- Tor kolarski - al. Wojska Polskiego
- Boisko - ul. Witkiewicza
- Kompleks Sportowo – Rekreacyjny - ul. Nehringa (bez balonu)
- Miejski Obiekt Sportowy - ul. Bandurskiego
- Miejskie Centrum Sportowo – Rekreacyjne - ul. Modra
- Obiekt Sportowo – Rekreacyjny - ul. Potulicka
- Obiekt Sportowy Bukowe - ul. Pomarańczowa
- Obiekt Sportowy - ul. Orla
- Obiekt Sportowy Jezierzyce - ul. Topolowa
- Obiekt Sportowy - ul. Paproci
- Obiekt Sportowy Skolwin - ul. Stołczyńska
- Obiekt Sportowy Wielgowo - ul. Wesoła
- Obiekt Sportowy Załom - os. Kasztanowe
- Stadion Młodzieżowy - ul. Tenisowa (bez części dzierżawionej – tenis)
- Centrum Żeglarskie (części otwarte z dostępem do wody)
- Boiska przyszkolne typu "Orlik" (dostępność trzeba uzgadniać z dyrekcją szkoły)

Dostęp do obiektów jest ograniczony (max. 6 osób na boiskach i stadionach; max. 4 osoby na kort tenisowy; max. 2 osoby na sprzęt do sportów wodnych), a użytkowników obowiązują zasady bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt), brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński