Spondylus: jesteśmy z dumni z naszych bezpłatnych programów profilaktycznych

Artykuł sponsorowany Spondylus
Udostępnij:
Firma Spondylus do tegorocznej edycji plebiscytu Nasze Dobre z Pomorza zgłosiła program profilaktyki wad postawy prowadzony w nieodpłatnej formie dla dwóch grup wiekowych – „Zdrowa Nóżka i Kręgosłup" dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz "Aktywny Senior" dla osób powyżej 60 roku życia.

Firma Spondylus do tegorocznej edycji plebiscytu Nasze Dobre z Pomorza zgłosiła program profilaktyki wad postawy prowadzony w nieodpłatnej formie dla dwóch grup wiekowych – „Zdrowa Nóżka i Kręgosłup" dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz "Aktywny Senior" dla osób powyżej 60 roku życia.

Każdy z projektów uwzględnia wiek uczestnika oraz specyficzne etapy rozwoju narządu ruchu, dostosowując do nich autorskie procedury diagnostyczne. Oba projekty są prowadzone w placówkach medycznych w Szczecinie i Koszalinie oraz uzupełniane działaniami wyjazdowymi na terenie regionu zachodniopomorskiego.

Bezpłatny program profilaktyki wad postawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym "Zdrowa Nóżka i Kręgosłup" jest realizowany przez firmę Spondylus od blisko 10 lat. W tym okresie dokonywała się stopniowa ewolucja projektu, możliwa w wyniku nabywanych doświadczeń – do dziś z badań skorzystało ponad 50 tysięcy najmłodszych mieszkańców regionu! W trakcie badania wykorzystywane są nowoczesne cyfrowe narzędzia diagnostyczne pozwalające na precyzyjną ocenę medyczną. Założeniem programu jest zapobieganie powstawaniu wad postawy w okresie rozwojowym dziecka, które może skutkować w życiu dorosłym utrwaleniu nieprawidłowości potęgujących problemy zdrowotne. Dodatkowym założeniem jest ochrona młodego pacjenta przed ryzykiem kontuzji i poważnych urazów w przypadku jego aktywności i pasji sportowych. Programowi towarzyszy szeroki katalog działań edukacyjnych kierowanych do rodziców i opiekunów młodych pacjentów. Prawidłowa profilaktyka dzieci pozostających w intensywnym okresie rozwojowym wymaga zdyscyplinowanego działania ze strony Rodziców i Opiekunów, dlatego program w przeciwieństwie do pojedynczych akcji medycznych kierowanych do sprecyzowanej grupy wiekowej, ma charakter stały, a regularność kolejnych wizyt diagnostycznych ma umacniać efekt odpowiedzialności zdrowotnej.

Bezpłatny program profilaktyki narządu ruchu dla osób w wieku senioralnym "Aktywny Senior" skupia się na wsparciu starszych pacjentów w zachowaniu aktywności fizycznej. Dlatego w odróżnieniu od projektu dla najmłodszych, oprócz dostosowanych procedur diagnostycznych opiera się na dodatkowym pakiecie bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, które pozwalają podejmować reakcję w krótkim czasie po zaistnieniu problemu. Ponieważ problemy wieku senioralnego w obrębie funkcjonowania narządu ruchu mogą mieć wiele kanałów przyczynowych, w programie ujęte zostały również elementy dietetyki, suplementacji oraz podologii. Program profilaktyki opiera się na nowoczesnych narzędziach diagnostycznych takich jak maty pedobarograficzne oraz czujniki sensomotoryczne pozwalające dokonywać oceny narządu ruchu zarówno w pozycji statycznej jak i dynamicznej (analiza chodu). Dzięki tym narzędziom, wspieranym wiedzą naszych specjalistów, możliwe jest uzyskiwanie maksymalnie obiektywnych wyników badań oraz podejmowanie celowanych decyzji terapeutycznych, oraz rehabilitacyjnych.

„W obliczu postępującego ograniczenia aktywności ruchowej we wszelkich grupach wiekowych pacjentów, spowodowanej dostępnością środków elektronicznych w komunikacji (telefony, komputery, komunikatory), problem wad rozwojowych narządu ruchu u dzieci oraz problemów z jego funkcjonowaniem w życiu dorosłym, wciąż się pogłębia. Lepiej zapobiegać, niż leczyć — takie hasło przyświeca naszym działaniom i mają one unikalny charakter w skali ogólnopolskiej, gdzie wszelkie aktywności zdrowotne mają krótkotrwałe działanie. To nasze, zachodniopomorskie działanie, jest długotrwałe i wspierane informacyjnie przez jak największą liczbę kanałów, będzie przynosiło z czasem wymierne korzyści – taką nadzieję wyraża zespół Spondylusa.

Więcej: www.spondylus.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Spondylus: jesteśmy z dumni z naszych bezpłatnych programów profilaktycznych - Głos Koszaliński

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie