Spójnia Stargard wygrała ze Zniczem Basket Pruszków

Koszykarze Spójni wygrali szóste spotkanie w tym sezonie.
Koszykarze Spójni wygrali szóste spotkanie w tym sezonie. Tadeusz Surma
W jedenastej kolejce I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia pokonała na wyjeździe Znicz Basket Pruszków 81:78. W składzie Spójni znowu jest Hubert Pabian.

Znicz Basket Pruszków - Spójnia Stargard 78:81 (22:16, 14:19, 27:14, 15:32)

Spójnia: Pacocha 23 (raz za 3 pkt), Pabian 22 (4), Pytyś 12, Wróblewski 9 (2), Pieloch 7, Raczyński 5 (1), Bodych 2, Koziorowicz 1.

W dzisiejszym spotkaniu w Pruszkowie były zwroty akcji i emocjonująca końcówka. Po pierwszej kwarcie wygrywali gospodarze 22:16, ale w połowie meczu Spójnia przegrywała już tylko punktem.

W trzeciej kwarcie Znicz Basket dominował i osiągnął czternastopunktową przewagę.

W czwartej kwarcie świetnie zagrali goście. Trójki Bartłomieja Wróblewskiego i wracającego po dwóch latach do Spójni Huberta Pabiana zmniejszyły dystans do pięciu punktów. Później ważne trafienia zanotowali Damian Pieloch i Łukasz Pacocha. Na minutę przed końcem prowadzili stargardzianie.

W ostatniej minucie Paocha wykorzystał pięć z sześciu rzutów osobistych i Spójnia wygrywała trzema punktami. Gospodarze próbowali doprowadzić do dogrywki, ale ich próba trzypunktowa była niecelna.