Spójnia Stargard wygrała pierwszy mecz nowego sezonu

Głos Szczeciński

Hubert Pabian był czołowym strzelcem Spójni w poprzednim sezonie i na inaugurację nowego sezonu też tak było. ©Tadeusz Surma

Na inaugurację I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia pewnie pokonała u siebie Znicz Basket Pruszków 85:65.

Tylko na początku dzisiejszego spotkania w Stargardzie koszykarze Znicza Basket wygrywali kilkoma punktami. Ale jeszcze w pierwszej kwarcie na prowadzenie wyszli zawodnicy Spójni i później w pierwszej połowie powiększali przewagę. Po dwóch kwartach stargardzki zespół wygrywał 52:28.

W trzeciej i czwartej kwarcie gra była wyrównana, ale gospodarze nie musieli już grać na wyższym poziomie, bo mieli wysoką przewagę. Spójnia zwyciężyła 85:65.

W pierwszym spotkaniu sezonu 2017/2018 najlepszym strzelcem Spójni był Hubert Pabian, który rzucił 19 punktów. Punkt mniej rzucił Marcin Dymała, który był autorem pierwszego trafienia w nowym sezonie w stargardzkiej ekipie.

Najwięcej zbiórek w stargardzkiej drużynie mieli Karol Pytyś i Hubert Pabian, odpowiednio 7 i 6.

W Spójni w meczu ligowym zadebiutowali Dawid Bręk i Alan Czujkowski. Pierwszy rzucił 12 punktów i miał 4 zbiórki, a drugi rzucił 5 pkt, miał 5 zbiórek i 6 asyst.

W kolejnym spotkaniu Spójnia zagra na wyjeździe z R8 Basket AZS Politechnika Kraków. Stargardzki zespół i jego najbliższy rywal to faworyci rozgrywek I ligi. W dzisiejszym spotkaniu R8 Basket pokonał u siebie KK Warszawa 84:58.

Spójnia Stargard - Znicz Basket Pruszków 85:65 (24:18, 28:10, 18:18, 15:19)

Spójnia: Pabian 19 (raz za 3 pkt), Dymała 18, Bręk 12 (2), Pytyś 11, koziorowicz 8 (2), Fraś 7, Czujkowski 5 (1), Raczyński 5 (1), Berdzik, Grudziński, Pryć.