Spójnia Stargard wygrała mecz na szczycie II ligi

Archiwum
W dzisiejszym spotkaniu w Stargardzie miejscowa Spójnia pokonała AZS Opole 80:68 i umocniła się na pozycji lidera grupy B II ligi.

W dzisiejszym meczu zagrały dwie czołowe drużyny ligi. Spójnia jest liderem, a opolanie zajmują trzecią pozycję. W pierwszej kwarcie goście zaskoczyli Spójnię i długo prowadzili. Dopiero w końcówce tej części gospodarze odrobili straty.

W kolejnej kwarcie nikomu nie udało się uzyskać bezpiecznej przewagi. Na długą przerwę goście schodzili prowadząc dwoma punktami. W trzeciej kwarcie Spójnia już przeważała i po trzech kolejnych "trójkach" Huberta Mazura osiągnęła bezpieczną przewagę. Później ją powiększała. Najwyżej prowadziła w czwartej kwarcie 74:54. Ostatecznie zwyciężyła 80:68.

Po tej wygranej Spójnia umocniła się na pozycji lidera, ma dwa punkty więcej niż drugi w tabeli AZS Szczecin i trzy więcej niż AZS Opole. Koszykarze stargardzkiego zespołu na pięć kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej są niemal na sto procent pewni pierwszego miejsca przed play off.

Punkty w Spójni zdobyli: Mazur 21 (cztery razy za 3 pkt), Trypuć 13 (3), Zarzeczny 10, Koszuta 7, Grudziński 6, Grzegorzewski 5, Polowy 5, Terlikowski 5 (1), Soczewski 4, Bodych 2, Koziorowicz 2.