Spójnia Stargard wygrała i jest liderem

zek
Koszykarze drugoligowej Spójni Stargard rozegrali dzisiaj zaległe spotkanie z Nysą Kłodzko. Wygrali w stargardzkiej hali 72:49.

Po pierwszej kwarcie faworyzowani stargardzianie prowadzili tylko 20:16. To rywale mieli przewagę w zbiórkach, gospodarze notowali też straty. W drugiej kwarcie Spójnia zagrała lepiej i powiększyła przewagę do jedenastu punktów. W trzeciej kwarcie stargardzianie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie. Mocna obrona i lepsza gra pod koszami szybko przyniosła efekty. Koszykarze Spójni po 30 minutach prowadzili 55:38, a spotkanie zakończyli wynikiem 72:49.

Punkty dla Spójni zdobyli: Grudziński 19, Grzegorzewski 13, Mazur 11, Zarzeczny 8, Koszuta 5, Terlikowski 5, Soczewski 4, Piechucki 3, Molenda 2, Trypuć 2.

To jedenasta, kolejna wygrana Spójni. Po tym zwycięstwie stargardzianie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy B II ligi. Jej bilans to jedenaście zwycięstw i jedna porażka.