Spójnia Stargard - SKK Siedlce 81:58

Marcin Stokłosa rzucił 8 punktów.
Marcin Stokłosa rzucił 8 punktów. Fot. Tadeusz Surma
Stargardzki pierwszoligowiec wysoko ograł dzisiaj SKK Siedlce 81:58. W Spójni wrócił do gry Marcin Stokłosa

W Spójni po czterech meczach przerwy zagrał Marcin Stokłosa. Nie wszedł w pierwszej piątce, ale na parkiecie pojawił się jeszcze w pierwszej kwarcie. Spotkanie skuteczną dobitką po swoim niecelnym rzucie rozpoczął Wiktor Grudziński. W 5 minucie, po kolejnym trafieniu tego gracza, Spójnia wygrywała 8:3. W tej kwarcie z dystansu rozrzucał się Adam Parzych. Po jego trzeciej celnej trójce Spójnia prowadziła w 8 minucie 16:8. Cały nasz zespół w pierwszych dziesięciu minutach trafił pięć razy za 3 punkty.

W drugiej kwarcie gospodarze powiększali przewagę. Gracze SKK zbytnio im tego nie utrudniali. Goście mieli problemy ze skonstruowaniem akcji ofensywnej. W tej sytuacji decydowali się na rzuty z dystansu, ale w tym fragmencie gry mało ich było celnych. Natomiast Spójnia była groźna zarówno z dystansu, jak i spod kosza. Po kolejnych dwóch trójkach Parzycha w 16 minucie było już 43:19. SKK w końcówce tej kwarty był skuteczniejszy i po serii trójek zniwelował straty o dziewięć punktów. Ale Spójnia i tak po dwudziestu minutach wygrywała osiemnastoma punktami.
W trzeciej kwarcie rozluźniony wysokim prowadzeniem stargardzki zespół popełnił trochę błędów ataku, ale niewiele go to kosztowało. Co bowiem nasi gracze zepsuli w ataku, to odrobili w obronie i rywale niewiele punktowali. W 27 minucie, po trafieniu Łukasza Grzegorzewskiego, Spójnia wygrywała 62:35.

W czwartej kwarcie goście rzucili tylko 9 punktów, trzykrotnie trafiając za 3 pkt. Trener Spójni Tadeusz Aleksandrowicz wprowadzał na parkiet kolejnych graczy, a ci także grali poprawnie. W 34 minucie po dwupunktowym trafieniu Sławomira Buczyniaka przewaga Spójni urosłą powyżej 30 punktów. W końcówce goście trochę ją zmniejszyli, ale i tak różnica punktowa była pokaźna. To drugie kolejne wysokie zwycięstwo stargardzian w I lidze

Spójnia Stargard - SKK Siedlce 81:58 (25:13, 22:16, 20:9, 14:20)
Spójnia: Parzych 17 (5), Bodych 12 (1), Stępień 11 (1), Stokłosa 8 (2), Soczewski 7, Grzegorzewski 6, Kulikowski 6, Koszuta 5, Buczyniak 4, Grudziński 4, Ważny 1