Spójnia Stargard przegrała z Zastalem

Przygotowujący się do play off koszykarze drugoligowej Spójni Stargard przegrali z pierwszoligowym Zastalem Zielona Góra 68:70.

Spójnia Stargard - Zastal Zielona Góra 68:80 (17:18, 19:19, 20:23, 12:20)
Spójnia: Mazur 18, Grudziński 13, Koszuta 13, Grzegorzewski 8, Bodych 4, Soczewski 4, Polowy 2, Terlikowski 2, Trypuć 2, Zarzeczny 2.

Mecz towarzyski tych zespołów odbył się w hali OSiR w Pyrzycach. Lepiej zaczęli go stargardzianie, którzy w połowie pierwszej kwarty wygrywali 15:6. Jednak mocna obrona Zastalu dała mu na koniec tej części punkt przewagi. W drugiej kwarcie Spójnia zanotowała sporo strat, co wykorzystali rywale. Wtedy stargardzianie wreszcie zaczęli być skuteczni i po sześciu udanych akcjach zmniejszyli straty do punktu. Po dwóch kwartach Hubert Mazur miał na swoim koncie 18 punktów.

Trzecią kwartę od dwóch trafień rozpoczął Wiktor Grudziński i Spójnia wyszła na prowadzenie. W tej części wynik cały czas był przy remisie. O wygranej Zastalu zdecydował początek czwartej kwarty, kiedy Spójnia przez blisko cztery minuty nie rzuciła punktu.