Spójnia Stargard prowadzi w play off

Najwięcej punktów w stargardzkim zespole rzucił Hubert Pabian. Miał ich na koncie 21. Tadeusz Surma
W pierwszym spotkaniu play off I ligi koszykarzy stargardzki zespół wygrał w Tychach z GKS 87:82.

W I lidze koszykarzy rozpoczęła się faza play off i play out. W play off rywalizuje osiem najlepszych ekip po rundzie zasadniczej, a w play out o utrzymanie walczy sześć najsłabszych klubów.

W pierwszej rundzie play off rywalem Spójni Stargard jest GKS Tychy. Przewagę swojego parkietu ma GKS, który po rundzie zasadniczej był czwarty, a stargardzki zespół piąty. Własny parkiet nie pomógł jednak dzisiaj drużynie z Tychów.

Spójnia dobrze rozpoczęła spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadziła 28:14. W drugiej kwarcie gospodarze osiągnęli przewagę, wygrali ją 31:15 i wyszli na prowadzenie. W trzeciej kwarcie znowu nieco lepiej radzili sobie goście. Spójnia wygrała tę część 22:17 i prowadziła 65:62. W czwartej kwarcie stargardzki zespół długo kontrolował sytuację i na cztery minuty przed końcem miał 10 punktów przewagi. GKS jednak nie odpuszczał i zbliżył się na 2 pkt. Ale decydujące akcje należały do Spójni, która ponownie nieco odskoczyła i zwyciężyła 87:82.

W Spójni pierwszoplanowe role odegrali Hubert Pabian, Marcin Dymała i Karol Pytyś. Pierwszy z nich rzucił 21 punktów i miał 9 zbiórek. Drugi rzucił 20 pkt i miał 5 zbiórek. Trzeci rzucił 14 pkt i miał 5 zbiórek. W GKS świetnie radził sobie wychowanek Spójni Hubert Mazur, który rzucił 21 punktów, miał 9 zbiórek i 5 asyst.

Spójnia prowadzi w rywalizacji do trzech wygranych spotkań 1:0. Kolejne spotkanie jutro, także w Tychach.

GKS Tychy - Spójnia Stargard 82:87 (14:24, 31:15, 17:22, 20:22)

Spójnia: Pabian 21 (raz za 3 pkt), Dymała 20 (2), Pytyś 14, Janiak 12, Raczyński 10 (2), Fraś 5, Lewandowski 5 (1), Bodych, Śpica.