Spójnia Stargard od zwycięstwa rozpoczęła rok 2016

Karol Pytyś rzucił 20 punktów i miał 8 zbiórek. Wykorzystał osiem na piętnaście rzutów z gry i wszystkie cztery osobiste. Tadeusz Surma
W spotkaniu szesnastej kolejki I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia wygrała u siebie z ACK UTH Radom 76:68.

W dzisiejszym meczu w Stargardzie przez pierwsze dwie kwarty trwała wyrównana gra. Prowadzenie kilka razy się zmieniało. W Spójni celnymi rzutami popisywali się głównie Damian Pieloch i Hubert Pabian. W trzeciej kwarcie stargardzki zespół odskoczył na dziesięć punktów. W pobliżu kosza rywali dobrze radzili sobie także Karol Pytyś i Łukasz Pacocha.

W czwartej kwarcie goście zbliżyli się na sześć punktów i mieli wtedy akcję w ataku, ale jej nie wykorzystali. Spójnia nie pozwoliła już na więcej przeciwnikowi. Wygrała dziewiąte spotkanie w sezonie i w tabeli jest na siódmym miejscu.
W Spójni najwięcej punktów rzucił Karol Pytyś. Stargardzki zespół trafił dwanaście trójek, a ich autorami byli Pieloch, Pacocha i Pabian. Po dwóch miesiącach przerwy zagrał Arkadiusz Soczewski, który w listopadzie i grudniu był kontuzjowany. W dzisiejszym meczu zagrał niespełna 14 minut, rzucił 2 punkty i miał 4 zbiórki.

Spójnia Stargard - ACK UTH Rosa Radom 76:68 (18:15, 21:22, 24:17, 13:14)

Spójnia: Pytyś 20, Pieloch 19 (pięć razy za 3 pkt), Pacocha 16 (4), Pabian 13 (3), Raczyński 4, Bodych 2, Soczewski 2, Berdzik, Koziorowicz, Wróblewski.