Spójnia Stargard od porażki rozpoczęła nowy rok w I lidze

Wojciech Fraś był obok Damiana Janiaka wyróżniającym graczem Spójni, rzucił 9 punktów i miał 12 zbiórek. Tadeusz Surma
W szesnastej serii spotkań I ligi koszykarzy Spójnia Stargard przegrała w Tychach z GKS 71:79. To czwarta porażka stargardzkiego zespołu w tym sezonie.

Pierwszoligowcy rozpoczęli dzisiaj rundę rewanżową. W pierwszym meczu w nowym roku Spójnia Stargard zagrała w Tychach z GKS. Tylko w pierwszej kwarcie stargardzki zespół przez moment prowadził. Słaba druga kwarta w wykonaniu podopiecznych trenera Krzysztofa Koziorowicza, w której rzucili oni tylko 7 punktów, a rywale 20, ustawiła spotkanie.

Po pierwszej połowie GKS prowadził różnicą 18 punktów. W trzeciej i czwartej kwarcie stargardzianom pozostała walka o zmniejszenie nieco przewagi gospodarzy. I dzięki skutecznej grze w ostatnich dziesięciu minutach Spójnia zbliżyła się na osiem punktów. Ostatecznie GKS wygrał 79:71.

Spójnia w dzisiejszym spotkaniu nie radziła sobie w rzutach z dystansu. Wykorzystała tylko trzy trzypunktowe próby, a miała ich siedemnaście. Wszystkie celne trójki były autorstwa Damiana Janiaka. W GKS najlepszym strzelcem był wychowanek Spójni Stargard Hubert Mazur, który rzucił 16 punktów.

Spójnia, która po pierwszej rundzie zajmowała drugie miejsce w tabeli, po tej porażce nie ma już przewagi nad Legią Warszawa, która dzisiaj wygrała w Poznaniu z Basketem 66:58 i ma już tyle samo punktów co stargardzki zespół. W kolejnym spotkaniu Spójnia zagra 14 stycznia u siebie z Nysą Kłodzko, która dzisiaj pokonała SKK Siedlce 79:65.

GKS Tychy - Spójnia Stargard 79:71 (27:22, 20:7, 16:16, 16:26)
Spójnia: Janiak 24 (trzy razy za 3 pkt), Dymała 14, Pabian 10, Fraś 9, Pytyś 8, Lewandowski 4, Śpica 2, Bodych.