Spójnia Stargard nie miała lekko w Poznaniu. Wynik rozstrzygnął się w ostatniej akcji

Spójnia w tym sezonie pokonała Basket Poznań w Stargardzie 89:61 i na wyjeździe 74:72. Marcin Dymała rzucił 18 i 16 punktów. Tadeusz Surma
W trzydziestej kolejce spotkań I ligi koszykarzy Spójnia Stargard wygrała na wyjeździe z Basketem Poznań 74:72. Gospodarze nie trafili ostatniego rzutu trzypunktowego.

Spójnia ma już zapewnione pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, ale w dzisiejszym spotkaniu w Poznaniu nie zamierzali odpuszczać komukolwiek i chcieli poprawić swój świetny bilans w tym sezonie. Stargardzki zespół przed tym meczem miał dwadzieścia sześć zwycięstw i tylko dwie porażki.

Spotkanie w Poznaniu nie było łatwe dla lidera tabeli. Basket żeby zagrać w play off potrzebuje jeszcze zwycięstw. Po pierwszej kwarcie wygrywał różnicą trzech punktów, a po drugiej pięciu. W trzeciej kwarcie to Spójnia wyszła na prowadzenie, ale później się ono zmieniało.

W czwartej kwarcie wynik był przy remisie i o wszystkim decydowały ostatnie minuty. Spójnia, po trzypunktowych trafieniach Dawida Bręka i Marcela Wilczka i po dwupunktowej akcji Marcina Dymały osiągnęła cztery punkty przewagi. W końcówce czwrtej kwarty Spójni zgubiła piłkę i rywale zbliżyli się na dwa punkty. Później Bręk spudłował dwa osobiste i w ostatniej akcji gospodarze mogli doprowadzić do dogrywki, a nawet wygrać jeśli trafiliby trzypunktowy rzut.

Basket nie rozegrał najlepiej ostatniej akcji. Piłkę chwycił Filip Struski, a jego trzypunktowy rzut pod presją nie był celny. Spójnia wygrała 74:72.

W najbliższą sobotę strgardzki pierwszoligowiec zagra u siebie z SKK Siedlce.

Basket Poznań - Spójnia Stargard 72:74 (14:11, 19:17, 16:23, 23:23)
Spójnia: Dymała 16, Fraś 15 (raz za 3 pkt), Bręk 14 (2), Pabian 10 (1), Wilczek 10 (1), Czujkowski 5, Pytyś 2, Szymański 2, Koziorowicz, Raczyński.