Spójnia Stargard na trzecim miejscu w I lidze koszykarzy

Spójnia w tym sezonie czterokrotnie grała z Sokołem. Oba zespoły odniosły po dwa zwycięstwa. Tadeusz Surma
W rewanżowym meczu o trzecie miejsce w I lidze koszykarzy Spójnia Stargard przegrała w Łańcucie z Sokołem 76:89. Mimo porażki to ona wywalczyła trzecie miejsce w sezonie 2016/2017.

W pierwszym meczu, który rozegrano tydzień temu w Stargardzie, Spójnia zwyciężyła 96:76. W dzisiejszym spotkaniu w Łańcucie broniła dwudziestopunktowej przewagi.

Spotkanie w Łańcucie było emocjonujące. Gospodarze szybko uzyskali około 10 punktów przewagi, którą później powiększyli. W pewnym momencie, w trzeciej kwarcie, wygrywali nawet osiemnastoma punktami. W czwartej kwarcie Sokół miał 17 punktów więcej. Spójnia obroniła jednak przewagę ze Stargardu i mimo porażki 76:89 wywalczyła trzecie miejsce w I lidze koszykarzy.

Sokół Łańcut - Spójnia Stargard 89:76 (27:19, 24:17, 18:26, 20:14)

Spójnia: Dymała 18, Pytyś 12, Pabian 11(dwa razy za 3 pkt), Lewandowski 10, Janiak 9 (1), Fraś 8, Raczyński 8 (2), Bodych, Śpica .