Spójnia Stargard musi grać dalej z Basketem Poznań

Marcel Wilczek w dwóch meczach w Stargardzie rzucił 5 i 8 pkt, a w Poznaniu w sobotę rzucił 5 pkt. Tadeusz Surma
W trzecim spotkaniu pierwszej rundy play off I ligi koszykarzy Spójnia Stargard przegrała w Poznaniu z Basketem 76:87. W rywalizacji do trzech zwycięstw stargardzki zespół prowadzi 2:1.

W dzisiejszym meczu w Poznaniu gospodarze musie wygrać, jeśli chcieli pozostać w grze o awans do drugiej rundy play off. W poprzedni weekend dwukrotnie bowiem Spójnia Stargard pokonała u siebie Basket Poznań.

Basket zagrał dzisiaj dobre spotkanie. Przede wszystkim nie przespał trzeciej kwarty, co miało miejsce w meczach w Stargardzie. Wtedy zarówno w pierwszym jak i drugim meczu to właśnie w trzeciej kwarcie Spójnia odskoczyła wyraźnie i później tylko broniła przewagi. Natomiast dzisiaj to Basket wygrał trzecią kwartę 22:16. Trafił w niej kilka trójek i odskoczył na jedenaście punktów.

W czwartej kwarcie poznański zespół pilnował wyniku i zwyciężył 87:76. W poznańskim zespole 29 punktów rzucił Filip Struski, który pięciokrotnie rzucił za 3 punkty. Cały zespół Basketu trafił dziesięć trójek. Spójnia miała ich siedem. Cztery trójki rzucił Marcin Dymała, który w dzisiejszym spotkaniu rzucił 27 pkt.

Po trzech spotkaniach Spójnia Stargard prowadzi 2:1. Kolejny, czwarty mecz jutro, także w Poznaniu. Jeśli Spójnia wygra, awansuje do drugiej rundy play off I ligi koszykarzy. Jeśli przegra, o tym, kto awansuje zadecyduje piąte spotkanie, w najbliższą środę w Stargardzie.

Basket Poznań - Spójnia Stargard 87:76 (19:20, 21:15, 22:16, 25:25)

Basket: Struski 29 (pięć razy za 3 pkt), Wieloch 20 (3), Konopatzki 19 (2), Metelski 11, Czyż 2, Fiszer 2, Kurpisz 2, Tomaszewski 2, Gruszczyński, Samsonowicz, Smorawiński.

Spójnia: Dymała 27 (4), Pabian 19, Czujkowski 9 (1), Bręk 5 (1), Raczyński 5 (1), Wilczek 5, Fraś 4, Pytyś 2, Koziorowicz.