Spójnia Stargard - MOSiR Krosno 84:60. Wygrana na koniec roku

Tadeusz Surma
W dzisiejszym meczu I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia pokonała MOSiR Krosno 84:60. Rywale tylko na początku spotkania zagrozili gospodarzom.

Lekkie, łatwe i przyjemne. Tak można w skrócie opisać dzisiejsze zwycięstwo stargardzkiego pierwszoligowca, choć początek meczu na to nie wskazywał. W 3 minucie to MOSiR wygrywał 7:0.

Koszykarze Spójni szybko jednak odrobili straty i w 6 minucie byli już na prowadzeniu. Nie oddali go już do końca meczu. Nasi zawodnicy notowali sporo przechwytów, skutecznie kontratakowali, a kiedy trzeba był, to celnie rzucali za 3 punkty. Przewaga Spójni w kolejnych kwartach rosła. W trzeciej kwarcie MOSiR rzucił tylko dziesięć punktów. Spójnia kontrolowała wydarzenia na parkiecie i pewnie wygrała siódme spotkanie na swoim terenie, a dziesiąte w ogóle. Stargardzianie mają też pięć porażek.

To było ostatnie spotkanie Spójni w tym roku. W dzisiejszym meczu świetnie radził sobie Tomasz Stępień, który rzucił 26 punktów. Cała Spójnia miała świetną skuteczność. Za 2 pkt miała 75 proc. celnych rzutów, a rywale niespełna 40. Stargardzianie mieli 38 zbiórek, o dziesięć więcej niż goście.

Spójnia Stargard - MOSiR Krosno 84:60 (27:19, 16:14, 16:10, 25:17)
Spójnia: Stępień 26 (cztery razy za 3 pkt), Parzych 16 (3), Ochońko 10, Kalinowski 7 (1), Soczewski 7, Pabian 5 (1), Bodych 4, Dylik 3 (1), Grudziński 3, Wójcik 2, Ważny 1, Wojdyr.