Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 77:51

Wiktor Grudziński rzucił 8 punktów i miał 13 zbiórek
Wiktor Grudziński rzucił 8 punktów i miał 13 zbiórek Tadeusz Surma
W meczu I ligi koszykarzy Spójnia Stargard wygrała z MKS Dąbrowa Górnicza 77:51. To pierwsze zwycięstwo Spójni nad tym zespołem po powrocie stargardzian do I ligi.

W pierwszej kwarcie przewagę mieli gospodarze. Szczególnie w ostatnich jej minutach, kiedy zdobyli dwanaście punktów nie tracąc żadnego. Po dziesięciu minutach Spójnia wygrywała jedenastoma punktami.

W drugiej kwarcie powiększyła przewagę do piętnastu punktów, ale wtedy do roboty wzięli się goście. W końcówce tej części zmniejszyli straty do ośmiu punktów. W pierwszej połowie w Spójni dobrze zaprezentował się Piotr Wojdyr. Mierzący 218 centymetrów zawodnik radził sobie pod koszem rywali i punktował. W MKS pierwszoplanową postacią był były gracz Spójni Łukasz Grzegorzewski. W dzisiejszym spotkaniu w barwach zespołu z Dąbrowy Górniczej wystąpił jeszcze jeden były zawodnik stargardzkiego pierwszoligowca, Rafał Kulikowski.

W trzeciej kwarcie Spójnia wypunktowała gości. Piotr Wojdyr robił co chciał pod koszami, a że był dzisiaj skuteczny to szybko odbiło się na wyniku. Tę kwartę stargardzianie wygrali 23:6.

Spójni w czwartej kwarcie nie pozostało nic innego jak utrzymać bezpieczną przewagę. I tak też się stało. W tej kwarcie w ataku przebudził się najlepszy strzelec Spójni Adam Parzych. Spójnia wygrała czternaste spotkanie w rundzie zasadniczej I ligi, ma też dziewięć porażek. U siebie wygrała dziesięć meczów, a dwa przegrała. W tabeli jest na szóstym miejscu.

Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 77:51 (22:11, 16:19, 23:6, 16:15)

Spójnia: Wojdyr 16, Parzych 14 (dwa razy za 3 pkt), Stępień 10 (1), Grudziński 8, Bodych 6, Ochońko 6, Kalinowski 5 (1), Pabian 4, Soczewski 4, Dylik 3 (1), Ulchurski 1