Spójnia Stargard - ŁKS Łódź 67:76. Czas na play off

Wiktor Grudziński na początku 4 kwarty złapał 5 faul i musiał zejść z parkietu.
Wiktor Grudziński na początku 4 kwarty złapał 5 faul i musiał zejść z parkietu. Tadeusz Surma
Koszykarze stargardzkiej Spójni przegrali dzisiaj z ŁKS Łódź 67:76. Goście na początku meczu uzyskali blisko dziesięciopunktową przewagę i utrzymali ją do końca.

To było spotkanie ostatniej kolejki rundy zasadniczej. W przypadku Spójni wynik dzisiejszego meczu nie miał znaczenia, bo już wcześniej wiadomo było że do play off I ligi przystąpi z ósmego miejsca.

W dzisiejszym spotkaniu stargardzianie zbytnio się nie starali. Obrona nie była tak szczelna jak zwykle, co goście wykorzystywali i łatwo punktowali gospodarzy. W pierwszej, drugiej i trzeciej kwarcie ŁKS rzucił po dwadzieścia punktów i po trzydziestu minutach prowadził 60:51. Taka przewaga utrzymywała się od pierwszej kwarty. I taka pozostała do końca.

W Spójni najlepsze wrażenie w ataku robił Słąwomir Buczyniak, który zaliczył kilka trójek. Momentami stargardzianie dobrze prezentowali się pod koszem rywala, skuteczne dobitki zaliczyli między innymi Łukasz Bodych i Łukasz Grzegorzewski. Play off I ligi rozpocznie się w kolejną sobotę. Spójnia zagra z najlepszym zespołem rundy zasadniczej - AZS Politechnika Warszawska. Gra toczyć się będzie do dwóch zwycięstw, a pierwsze spotkanie odbędzie się w Warszawie. Rewanż Stargardzie - 6 kwietnia.

Spójnia Stargard - ŁKS Łódź 67:76 (12:20, 22:20, 17:20, 16:16)