Spójnia Stargard - King Szczecin w finale turnieju

Spójnia Stargard pokonała AZS Koszalin.
Spójnia Stargard pokonała AZS Koszalin. Grzegorz Drążek
W memoriale Romana Wysockiego Spójnia Stargard pokonała AZS Koszalin 80:78. W finale turnieju zagra z Kingiem Szczecin.

W memoriale Romana Wysockiego w Stargardzie grają cztery zespoły. Trzy ekstraklasowe: Spójnia Stargard, King Szczecin i AZS Koszalin oraz jedna pierwszoligowa - Kotwica Kołobrzeg.

W dzisiejszych spotkaniach najpierw King wysoko pokonał Kotwicę 103:51 i zapewnił sobie udział w jutrzejszym finale. Rywalem miał być zwycięzca spotkania pomiędzy Spójnią i AZS.

Spotkanie Spójni Stargard i AZS Koszalin było wyrównane i emocjonujące. Najpierw beniaminek ekstraklasy ze Stargardu uzyskał kilkupunktową przewagę, ale AZS jeszcze w pierwszej połowie przejął inicjatywę i odskoczył nieco Spójni.

W drugiej połowie stargardzki zespół solidnie bronił i popisywał się rzutami trzypunktowymi. Ważne trójki rzucali Anthony Hickey, Marcin Dymała, Hubert Pabian, Dawid Bręk i Nick Madray.

Spójnia w końcówce spotkania wyszła na prowadzenie, ale rywale wyrównali. O wszystkim decydowały ostatnie sekundy. Hickey wykorzystał jednego osobistego, a po drugim jego rzucie, który był niecelny gospodarze zdobyli piłkę. Faulowany Madray też wykorzystał jednego osobistego, a AZS już nie odpowiedział skuteczną akcją. Spójnia wygrała 80:78.

Jutro o godzinie 10 w spotkaniu o trzecie miejsce AZS Koszalin zagra z Kotwicą Kołobrzeg, a o godzinie 12.30 w finale turnieju Spójnia Stargard zagra z Kingiem Szczecin.

Spójnia i King sprawdzą się przed inauguracją ekstraklasy. 6 października w spotkaniu otwierającym rozgrywki ligowe, w Stargardzie zagrają ze sobą ponownie.