Spójnia Stargard grała z Astorią Bydgoszcz. Były zawodnik Spójni sprawiał problemy

Paweł Śpica jeszcze w koszulce Spójni Stargard. W tym sezonie jest graczem Astorii Bydgoszcz. Tadeusz Surma
W dwudziestej drugiej serii spotkań w I lidze koszykarzy Spójnia Stargard wygrała w Bydgoszczy z Astorią 88:76. Stargardzki zespół jest liderem tabeli.

W dzisiejszym spotkaniu w Bydgoszczy faworytem i to zdecydowanym była Spójnia, która przegrała tylko jedno spotkanie. Astoria miała siedem zwycięstw i dwanaście porażek.

Pierwsza kwarta była wyrównana. Po dziesięciu minutach stargardzki zespół wygrywał tylko dwoma punktami. W Astorii skutecznie grał były gracz Spójni Paweł Śpica, który rzucił 8 punktów, a po drugiej kwarcie miał ich 15. Ale w drugich dziesięciu minutach na parkiecie bydgoskiej hali dominowali już gości. Spójnia w przerwie spotkania wygrywała 51:40.

W trzeciej kwarcie Spójnia powiększyła przewagę o siedem punktów i w czwartej kwarcie pozostało jej kontrolować wydarzenia na parkiecie. Tak też było. Astoria wprawdzie wygrała tę kwartę, ale tylko sześcioma punktami i stargardzianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Wygrali 88:76.

Paweł Śpica w całym spotkaniu rzucił 21 punktów. W Spójni najwięcej punktów rzucił Hubert Pabian, który miał ich 16.

W najbliższą niedzielę Spójnia zagra w Stargardzie z Polfarmeksem Kutno. Spójnia jest na pierwszym miejscu w tabeli. Ma dwadzieścia zwycięstw i jedną porażkę.

Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard 76:88 (22:24, 18:27, 14:21, 22:16)

Spójnia: Pabian 16 (raz za 3 pkt), Dymała 15 (3), Fraś 13, Czujkowski 12 (2), Raczyński 9 (1), Bręk 7 (1), Pytyś 6, Wilczek 5 (1), Koziorowicz 3 (1), Szymański 2.