Spójnia Stargard grała na koniec rundy zasadniczej z Arką Gdynia

Tadeusz Surma
W ostatnim swoim meczu rundy zasadniczej ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia Stargard grała u siebie z Arką Gdynia. Wygrała 80:64. Teraz stargardzki zespół czekają mecze w play off z Zastalem Zielona Góra.

W dzisiejszym spotkaniu w Stargardzie nie było jakiejkolwiek stawki. Już wcześniej wiadomo było, że stargardzki zespół uplasuje się na ósmej pozycji po rundzie zasadniczej, a gdyński zespół utrzyma się w ekstraklasie. Na parkiecie widać było, że to mecz bez większej historii.

Pierwsza kwarta należała do gości, którzy odskoczyli gospodarzom pozwalając im rzucić tylko 16 punktów. W drugiej kwarcie sytuacja się zmieniła i to PGE Spójnia przeważała. W stargardzkiej drużynie najwięcej ochoty do gry mieli Mateusz Kostrzewski i Raymond Cowels III. To ich akcje sprawiły, że PGE Spójnia wygrywała po dwudziestu minutach 45:35. Trener Marek Łukomski w pierwszej połowie wprowadził na boisku graczy zwykle rezerwowych Szymona Szmita, Filipa Siewruka i Dominika Grudzińskiego.

W trzeciej kwarcie oglądaliśmy nieskuteczność po obu stronach. Wystarczy napisać, że w sumie koszykarze PGE Spójni i Arki rzucili przez 10 minut 22 punkty. Arka o cztery więcej niż gospodarze.

W czwartej kwarcie gra dalej nie była ciekawa i mnozyły się błędy. Arka, grająca ósemką koszykarzy, miała swoje szanse, by wyjść na prowadzenie i być może nawet odskoczyć. Ale nie trafiła sporo łatwych rzutów. Mimo że ogólnie nieźle radziła sobie w rzutach dystansowych, trafiając 13 trójek. Spójnia miała 7 trójek. A jeśli goście nie wykorzystali swoich szans, to wreszcie przebudzili się gospodarze. Trójki w kolejnych akcjach trafili Kacper Młynarski i Jay Threatt, co uspokoiło sytuację w obozie Spójni i odebrało ochotę do dalszej walki przyjezdnym.

Stargardzki zespół wygrał 80:64 i zakończył rundę zasadniczą mając szesnaście zwycięstw i czternaście porażek. Jako ósmy zespół ekstraklasy w pierwszej rundzie play off zagra z najmocniejszym w rundzie zasadniczym Zastalem Zielona Góra. Pierwsze dwa spotkania rozegra na wyjeździe, 30 marca i 1 kwietnia. Gra toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań.

PGE Spójnia Stargard - Arka Gdynia 80:64 (16:22, 29:13, 9:13, 26:16)

PGE Spójnia: Cowels III 18 (dwa razy za 3 pkt), Kostrzewski 17 (1), Matczak 17, Młynarski 9 (2), Han 5 (1), Threatt 5 (1), Grudziński 4, Steele 3, Faust 2, Gudul, Siewruk, Szmit

Arka: Vragovic 16 (4), Witliński 11, Dylewicz 10 (2), Kaszowski 10 (3), Perzanowski 8 (2), Kowalczyk 6 (2), Kobel 3, Nowicki