Spójnia Stargard - GKS Tychy 59:85

Arkadiusz Soczewski tym razem nie zagrał skutecznie. Gracz Spójni rzucił 2 punkty Tadeusz Surma
W ósmej kolejce I ligi koszykarzy Spójnia Stargard przegrała u siebie z GKS Tychy 59:85. Spotkanie rozstrzygnęło się już po pierwszej połowie.

Na czterech zakończyła się seria zwycięstw stargardzkiej Spójni. Dzisiaj została wysoko ograna na swoim terenie przez GKS Tychy. Podopieczni trenera Wiktora Grudzińskiego ulegli 59:85.

Spójnia tylko przez kilka pierwszych minut była równorzędnym przeciwnikiem dla przyjezdnych. Prowadziła 4:0, ale rywale szybko przejęli inicjatywę i osiągnęli przewagę. Po pierwszej kwarcie mieli dwa razy tyle punktów co Spójnia. A po pierwszej połowie wygrywali różnicą 24 punktów.

GKS łatwo ogrywał obronę stargardzkiego zespołu, punktując często spod kosza. W drugiej połowie goście kontrolowali wydarzenia na parkiecie i wysoko pokonali Spójnię. W najbliższą środę stargardzki zespół zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Spójnia Stargard - GKS Tychy 59:85 (12:24, 9:21, 13:24, 25:16)

Spójnia: Bodych 15 (4 razy za 3 pkt), Pytyś 12, Pacocha 10 (2) , Koziorowicz 9 (1) , Bigus 4, Pieloch 4, Wróblewski 3 (1), Soczewski 2, Raczyński , Berdzik.

Inne wyniki: Sokół - AZS Mickiewicz 100:49, Pogoń - Astoria 87:81, Noteć - Legia 66:87, GTK - Basket 61:52, SKK - Miasto Szkła 69:100, Znicz Basket - Śląsk 75:74, ACK UTH Rosa - Nysa 61:54