Spójnia Stargard - AZS Kutno 72:66. Zagramy w play off I ligi!

Arkadiusz Soczewski (w środku) rzucił 4 punkty
Arkadiusz Soczewski (w środku) rzucił 4 punkty Tadeusz Surma
Koszykarze stargardzkiej Spójni pokonali u siebie AZS Kutno 72:66. Stargardzianie mają już pewne miejsce w czołowej ósemce na koniec rundy zasadniczej.

Spójnia świetnie rozpoczęła dzisiejsze spotkanie w Stargardzie. W pierwszej kwarcie grała na wysokiej skuteczności zarówno z dystansu, jak i za 2 punkty. A że rywale nie potrafili wypracować sobie dobrych pozycji rzutowych, to przewaga Spójni szybko rosła.

W 8 minucie stargardzianie wygrywali 21:14. W tej części pierwszoplanową postacią w ataku był Adam Parzych, a w obronie świetnie grał cały zespół. W pierwszej kwarcie AZS rzucił tylko osiem punktów, z czego sześć z linii rzutów wolnych. W drugiej kwarcie goście częściej punktowali, ale wciąż skuteczni byli gospodarze i utrzymywała się bezpieczna przewaga stargardzian. Po dwóch kwartach wynosiła piętnaście punktów.

W trzeciej kwarcie dominowali goście. W 24 minucie przegrywali już tylko 39:44. Ale wtedy lepiej zaczęli grać zawodnicy Spójni i odskoczyli o kolejne siedem punktów.

Nie było tak dobrze w końcówce tej części, w której skuteczne trójki gości pozwoliły im zbliżyć się na pięć punktów. W czwartej kwarcie AZS doprowadził do remisu 60:60. Ale wtedy skuteczniej zaczęli grać gospodarze. Trójki Adama Parzycha i Tomasza Stępnia, a także skuteczna akcja Tomasza Ochońki wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie 69:62. Później goście zbliżyli się jeszcze na cztery punkty, ale na więcej Spójnia im nie pozwoliła i wygrywając zapewniła sobie grę w play off I ligi.

W rundzie zasadniczej rozegrana będzie jeszcze jedna kolejka spotkań. W najbliższą sobotę Spójnia zagra w Przemyślu z Polonią. Później osiem najlepszych zespołów rozpocznie play off, a drużyny z sześciu ostatnich miejsc, od dziesiątego do piętnastego grę o utrzymanie.

Ekipa z dziewiątego miejsca nie zagra ani w play off, ani play out i już po rundzie zasadniczej kończy sezon utrzymując się w I lidze.

Spójnia Stargard - AZS Kutno 72:66 (23:8, 20:20, 13:23, 16:15)
Spójnia: Parzych 23 (pięć razy za 3 pkt), Bodych 12, Ochońko 11, Grudziński 9 (1), Stępień 9 (1), Dylik 4, Soczewski 4, Kalinowski, Pabian, Wojdyr.